Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Imieniny ks. Siergieja / Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych

2013-09-09 14:09

DSC00070.resized.JPG

     Rozpoczęty 2 września rok szkolny to czas wielkiej zmiany w młodym życiu dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Dlatego co roku odbywa się dla nich specjalne błogosławieństwo, aby umocnieni Bożą łaską weszli w szkolne mury z nadzieją i radością. Dlatego w tym roku w niedzielę, 8 września liczna grupka dzieci z naszej węglowskiej szkoły, wyposażonych w tornistry, książki i przybory szkolne uczestniczyła w uroczystej Mszy św. oraz przyjęła specjalne błogosławieństwo.

     Druga niedziela września była także okazją do złożenia życzeń naszemu księdzu wikariuszowi, ks. Siergiejowi z okazji imienin. Podczas uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym poszczególne delegacje z parafii dziękowały za współpracę oraz życzyły księdzu wielu łask i opieki Maryi. Mszę uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta OSP Węglówka, zespół regionalny "Mali Węglowianie" oraz KGW Węglówka.

Czytaj więcej

Przyjęcie aspirantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza

2013-09-09 14:09

DSC00049.resized.JPG

     W sobotnie popołudnie, podczas Mszy św. o godz. 1800, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęliśmy dziewięciu kandydatów. Młodzi ministranci, przez kilka miesięcy pilnie przygotowywali się do tego odpowiedzialnego zadania, jakim jest służba przy ołtarzu. Podczas eucharystii otrzymali nowe stroje ministranckie oraz złożyli przysięgę ministranta. Po Mszy odbyło się także krótkie spotkanie z nowymi ministrantami oraz ich rodzicami w salce parafialnej.

Czytaj więcej

Dożynki Parafialne - Stulecie Parafii: kościół parafialny

2013-09-09 14:09

DSC09668.resized.JPG

     W drugim dniu tegorocznego święta dziękczynienia główne obchody rozpoczęliśmy o godzinie 1400. Uroczysta Msza św. została odprawiona przez księdza Kazimierza Marekwię, byłego proboszcza Węglówki, który w tym dniu obchodził także swój jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Kazanie wygłosiła ks. Józef Gaweł, nasz rodak. Ponadto obecni byli także: ks. Zenon Siedlarz oraz ks. Eugeniusz Kowalski (byli wikariusze), ks. Stanisław Jasek, ks. Andrzej i Władysław Łukasikowie (rodacy). Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za plony: dziesięć delegacji z parafii przyniosły wspaniałe dary: ziemię, chleb, wieniec dożynkowy, płody ziemi, symboliczne narzędzia oraz dary ołtarza. Ponadto dziękowaliśmy za 60 lat kapłaństwa: poszczególne delegacje składały księdzu Jubilatowi okolicznościowe życzenia, a Orkiestra OSP zagrała gromkie "Sto lat". Ostatnim, ale najważniejszym punktem było dzięczynienie za 100 lat istnienia parafii.

     Po Mszy św. odbył się tradycyjny już festyn dożynkowy.

Czytaj więcej

Dożynki Parafialne - Stulecie Parafii: Kościół górny

2013-09-09 14:09

DSC09459.resized.JPG

     W sobotę, 31 sierpnia, wspólnie rozpoczęliśmy obchody tegorocznego święta dziękczynienia. Mszę święta w kościele górnym odprawiali nasi księża - rodacy: ks. Stanisław Jasek, ks. Andrzej i Władysław Łukasikowie oraz obecni Duszpasterze. W swoim kazaniu ks. Jasek nawiązał do historycznych początków parafii, do osoby ks. Ślósarza, budowniczego kościoła górnego. Podkreślił ciągłe dążenie węglowian do Boga i Kościoła zarówno w przeszłości, jak i obecnie.

     Po Mszy wszyscy udali się na mały piknik, gdzie można było posłuchać występu orkiestry dętej OSP Węglówka, spróbować regionalnych przysmaków, ciasta, napojów. Atrakcją wieczoru był... pieczony baran, który smakował chyba każdemu. Na zakończenie tego spotkania wypuściliśmy w niebo około 40 lampionów szczęścia z podpisem: "Stulecie Parafii Węglówka 1913 - 2013".

Czytaj więcej

Dożynki Powiatowe w Wiśniowej

2013-09-09 14:09

dozynkiweglowka_2013_07.jpg

     Tegoroczne święto plonów Powiatu Myślenickiego odbyło się w Wiśniowej w ostatnią niedzielę sierpnia. Korowody dożynkowe oraz grupy z pięknymi wieńcami zebrały się na Placu Rajskim przy Kościele pw. Św. Marcina w Wiśniowej. Piękne wieńce, które tu dziś przynieśliście są dziękczynieniem za plony, jakie wydała nasza matka ziemia. To owoce ludzkiej pracy i szacunku do tej ziemi - powiedział w homilii ksiądz Wacław Bednarz proboszcz Parafii p.w. Św. Marcina w Wiśniowej, który odprawił mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory.

    Wśród wielu reprezentacji znalazła się także węglowska ekipa: Koło Gospodyń Wiejskich z przepięknym wieńcem dożynkowym, zespół "Mali Węglowianie" oraz liczne pary taneczne.

Czytaj więcej

Msza św. na Weszkówce

2013-09-09 14:09

DSC09321.resized.JPG

     18 sierpnia odbyła się tradycyjna Msza św. przy kapliczce na osiedlu Weszkówka. Dobra pogoda, bliskość Boga i natury przyciągnęły wielu parafian i gości. Podczas Mszy grała także nasza Orkiestra Dęta OSP Węglówka, a po zakończeniu nabożeństwa odbyło się krótkie spotkanie przy napojach i słodyczach. 

     Msza Święta na Weszkówce jest odprawiana co roku z okazji święta Matki Bożej Częstochowskiej.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by