Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Transmisja dzisiejszego różańca

2020-03-25 19:03

Serdecznie zapraszamy do łączenia się internetowo podczas dzisiejszego różańca o godz. 20.30. Na zakończenie oddamy Polskę i całą parafiaę, wszystkich mieszkańców Węglówki Sercu Jezusa i Matce Bożej. Uczynimy to w łączności z episkoatem i Pasterzem naszej Archidiecezji Markem Jedraszewskim. Pozdrawiamy - Duszpasterze.

Czytaj więcej

Kolejne zaostrzenia odnośnie udziału w Nabożeństwach w kościele

2020-03-24 21:03

Z dniem 25 marca br. w nabożenstwach w kościołach może brać najwyżej pięć osób. W związku z wprowdzonymi przez służby sanitarne zaostrzeniami sugerujemy więc, aby we Mszach św. brali udział tylko przedstawiciele rodzin (np. 2 osoby), które zamówiły konkretną intencję.

W związku z nową sytuacją, od jutra, wieczorne Msze św. będziemy starali się trnsmitować przez internet. Odpowiedni liink do łączenia się internetowego zamiescimy w godzinach popołudniowych na stronie parfialnej. Zachęcamy rówenież do łączności modlitewnej w południe z całym swiatem chrześcijańskim. Odmawiając modlitwy "Ojcze nasz" i "Anioł Pański" prosić bedziemy Boga o zachowanie świata od roszerzania się epidemii koronowirusa. Stając do  modlitwy odpowiemy na apel papieża Franciszka, który do takiej modlitwy cały chrzescijański świat wezwał. Jutro w sposób duchowy można rozpocząć adopcję dziecka poczętego. Odpowiedni, pisemny akt podjęcia się takiej adopcji będzie mozna złożyc przy ołtarzu wtedy, gdy miną sanitarne restrykcje. Wszystkich Parafian zapewniamy o modlitewnej pamieci, służymy też pomoca, jesl tak bedzie tylko potrzebna. Z pozdrowieniami, w Sercu Jezusa - Duszpasterze: ks. Sławomir Kamiński SCJ i ks. Wojciech Adamus SCJ

Czytaj więcej

Niedziela, 22 marca 2020 r.- dodatkowa Msza św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym

2020-03-21 13:03

Biorąc pod uwagę dobro wiernych do zwykłego porządku Mszy św. dołączamy kolejną, o godz. 9.00 w kościele parafialnym.

 

Porządek nabożeństw i Mszy św. w naszej parafii w najblizszą niedzielę, 22 marca br.:

 

 

Msze św. 7.30, 9.00 (kościół górny), 9.00 (kosciół parafialny), 11.00 i godz. 17.00

Adoracja Najsw. Sakramentu od godz. 16.00

(Mszę popołudniową poprzedzą Gorzkie Żale, od godz. 17.00)

 

W niedzielę obowiązuje dalej dyspensa biskupa ordynariusza

od uczestnictwa we Mszy św.


Podczas Mszy św. w kościołach i na placu koscielnym liczba wiernych

nie może być większa niż 50 osób.

Czytaj więcej

Transmisje Mszy św. w mediach

2020-03-14 22:03

 

Niedziela, 15 marca 2020 r.

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – niedziela, 22 marca 2020 r.

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

 

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. – piątek, 20 marca 2020 r.

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

 

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie.

 

 

 

 

Warszawa, 13 marca 2020 r.

Czytaj więcej

Drodzy Parafianie!

2020-03-14 16:03

W związku z wciąż dynamiczną sytuacją odnośnie zagrożenia epidemiologicnego i wynikajacymi stąd wytycznymi, jesteśmy zmuszeni jeszcze zmodyfikować życie parafialne w okresie od 15 do 29 marca br. I tak  - sugerujemy, aby skorzystać z dyspensy z obowiązku uczestnictwa w kościele we Mszy św  niedzielnej. Będzie wiele możliwosci, by łączyćsie z celebrowanymi Mszami św. za pośrednictwem radia, telewizji czy internetu. Prosimy, aby we Mszach św. celebrowanych w naszych węglowskich kościołach  brały udział przede wszystkim rodziny, które zamówiły intencję. Zostaliśmy bowiem  zoobowiazani do bezwzglednego przestregania zasady, aby w budynku kościoła, a także poza nim, nie było więcej niż 50 osób.

W dni powszednie, codziennie od godz. 17.00 będzie adroacja eucharystyczna, podczas której dajemy okazję do spowiedzi św. dla poszczególnych osób W piątek o godz. 18.00 - nabożenstwo drogi krzyżowej, a potem Msza św. W niedzielę, o godz. 17.00 - Gorzkie Żale bez kazania. Poprzedzą one wieczorną Mszę św. Tak bedzie już od najbliższej niedzieli, a więc od 15 marca br.. Zapraszamy do duchowej łącznosci z Kościołem w Polsce i z nami o godz. 20.30 w modlitwie różańcowej . Jako duszpasterze pragniemy w ten sposób wspierać osoby z pierwszej linni walczące z kornawirusem, a także prosić Boga o oddalenie epidemii. Pozostajemy do Waszej dyspozycji w każdej sytuacji i służymy wszelką pomocą. Dziękujemy za zrozumienie i w zawierzeniu Bożej Opatrzności cierpliwie czekamy na powrót do normalności. Najważniejsze jest bowiem,by w duchu wiary przyjmować to, co nas spotyka.

Z pamięcią w modlitwie i błogoslawieństwem Wasi Duszpasterze

ks. Sławomir Kamiński SCJ

ks. Wojciech adamus SCJ 

Czytaj więcej

Dekret Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dostosowujący życie Kościelne do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej

2020-03-14 15:03

 

W nawiązaniu do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 r., które obowiązują do dnia 29 marca 2020 r., w związku nowymi okolicznościami, wynikającymi z wprowadzenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w dniu 13 marca 2020 r., kierując się odpowiedzialnością za powierzony mojej trosce Lud Boży postanawiam dla Archidiecezji Krakowskiej, co następuje:

  1. Usilnie zachęcam wiernych do stosowania się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywoływanej nim choroby COVID-19.
  2. Apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku.
  3. Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną.
  4. Zgodnie postanowieniami wynikającymi z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. na Mszy świętej, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz kościoła, łącznie nie może być więcej niż 50 osób. Bardzo proszę, aby wierni w duchu odpowiedzialności podporządkowali się tym ograniczeniom. Natomiast księży proboszczów i rektorów kościołów usilnie proszę o egzekwowanie tego postanowienia.
  5. Zachęcam wiernych do korzystania z transmisji Mszy świętych w telewizji, radiu i internecie oraz do przyjmowania Komunii świętej duchowej.
  6. Jednocześnie proszę księży proboszczów i rektorów kościołów, aby świątynie pozostały otwarte i aby istniała możliwość indywidualnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.
  7. Księży, kapelanów szpitalnych, siostry zakonne i wiernych świeckich zachęcam do szczególnie troskliwej, roztropnej i odważnej opieki duszpasterskiej nad chorymi.
  8. Proszę kapłanów, braci i siostry zakonne oraz wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji chorych oraz tych wszystkich, którzy są zaangażowani w pomoc dla nich.
  9. Dekret niniejszy obowiązuje do dnia 29 marca 2020 r.

 

Przyzywając wstawiennictwa Matki Bożej Uzdrowienia Chorych udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by