Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Jubileuszowy numer "Lepiej być"

2013-09-26 19:09

lb1 150.png

     W zakładce "Lepiej być" pojawił się nowy, jubileuszowy numer naszej parafialnej gazetki, który był dostarczany do wszystkich domów w parafii. Dziękujemy autorom za pracę przy jego powstaniu.

Czytaj więcej

Film z Mszy Świętej w górnym kościele - Stulecie Parafii

2013-09-16 18:09

kgkaplica.JPG

     Zachęcamy do obejrzenia relacji video z Mszy Świętej odprawionej w sobotę, 31 sierpnia w górnym kościele. Mszę Świętą odprawił ks. Stanisław Jasek. Po Mszy odbył się także mały piknik. Za film składamy serdeczne podziękowania dla użytkownika serwisu youtube - keri3539.

Czytaj więcej

XXIII Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie

2013-09-15 23:09

IMG_7466.JPG

     W sobotę, 14 września odbył się 23. Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie (Przełęczy Sucha). Zlot rozpoczęto tradycyjną Mszą Świętą, następnie odbył się uroczysy Apel Pamięci oraz złożenie wieńców przez poszczególne delegacje. W tym roku w imprezie wzięło udział około 700 osób. Wśród nich była też Grupa Młodzieżowa z ks. Siergiejem oraz bardzo skromna delegacja z węglowskiego gimnazjum.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Imieniny ks. Siergieja / Poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych

2013-09-09 14:09

DSC00070.resized.JPG

     Rozpoczęty 2 września rok szkolny to czas wielkiej zmiany w młodym życiu dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Dlatego co roku odbywa się dla nich specjalne błogosławieństwo, aby umocnieni Bożą łaską weszli w szkolne mury z nadzieją i radością. Dlatego w tym roku w niedzielę, 8 września liczna grupka dzieci z naszej węglowskiej szkoły, wyposażonych w tornistry, książki i przybory szkolne uczestniczyła w uroczystej Mszy św. oraz przyjęła specjalne błogosławieństwo.

     Druga niedziela września była także okazją do złożenia życzeń naszemu księdzu wikariuszowi, ks. Siergiejowi z okazji imienin. Podczas uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym poszczególne delegacje z parafii dziękowały za współpracę oraz życzyły księdzu wielu łask i opieki Maryi. Mszę uświetniła swoim występem Orkiestra Dęta OSP Węglówka, zespół regionalny "Mali Węglowianie" oraz KGW Węglówka.

Czytaj więcej

Przyjęcie aspirantów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza

2013-09-09 14:09

DSC00049.resized.JPG

     W sobotnie popołudnie, podczas Mszy św. o godz. 1800, do grona Liturgicznej Służby Ołtarza przyjęliśmy dziewięciu kandydatów. Młodzi ministranci, przez kilka miesięcy pilnie przygotowywali się do tego odpowiedzialnego zadania, jakim jest służba przy ołtarzu. Podczas eucharystii otrzymali nowe stroje ministranckie oraz złożyli przysięgę ministranta. Po Mszy odbyło się także krótkie spotkanie z nowymi ministrantami oraz ich rodzicami w salce parafialnej.

Czytaj więcej

Dożynki Parafialne - Stulecie Parafii: kościół parafialny

2013-09-09 14:09

DSC09668.resized.JPG

     W drugim dniu tegorocznego święta dziękczynienia główne obchody rozpoczęliśmy o godzinie 1400. Uroczysta Msza św. została odprawiona przez księdza Kazimierza Marekwię, byłego proboszcza Węglówki, który w tym dniu obchodził także swój jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Kazanie wygłosiła ks. Józef Gaweł, nasz rodak. Ponadto obecni byli także: ks. Zenon Siedlarz oraz ks. Eugeniusz Kowalski (byli wikariusze), ks. Stanisław Jasek, ks. Andrzej i Władysław Łukasikowie (rodacy). Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Bogu za plony: dziesięć delegacji z parafii przyniosły wspaniałe dary: ziemię, chleb, wieniec dożynkowy, płody ziemi, symboliczne narzędzia oraz dary ołtarza. Ponadto dziękowaliśmy za 60 lat kapłaństwa: poszczególne delegacje składały księdzu Jubilatowi okolicznościowe życzenia, a Orkiestra OSP zagrała gromkie "Sto lat". Ostatnim, ale najważniejszym punktem było dzięczynienie za 100 lat istnienia parafii.

     Po Mszy św. odbył się tradycyjny już festyn dożynkowy.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by