Menu:

MÓDLMY SIĘ:

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:Aktualności:

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ Z PARAFII WĘGLÓWKA

2014-10-12 12:10

og1.jpg

     Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki do Ziemi Świętej. Termin: 14-21 luty, cena 2990 zł. Więcej informacji w aktualności.

Czytaj więcej

Rozpoczęcie nabożeństw różańcowych

2014-09-30 00:09

e64200fba591a838d7785cc6ad8e2361511.jpg

Różańcowa Pani Nieba, ziemi
Pozdrawiamy Cię głosy naszymi.

Do Ciebie się cały świat ucieka. 

    Przez  różaniec Twej pomocy czeka,
    Różańcowa Dziewico Maryjo.

     Już jutro, 1 października rozpoczniemy kolejny miesiąc poświęcony Maryi. W tym szczególnym czasie będziemy się starali o wyproszenie nam potrzebnych łask i błogosławieństwa poprzez modlitwę różańcową.
     Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. oraz pierwsze nabożeństwo różańcowe 1 października (środa) o godz. 1700.

Czytaj więcej

Msza św. przy pomniku na Jaroszach

2014-09-25 00:09

DSC04176.jpg

     14 września o godzinie 1400 odbyła się uroczysta Msza św. przy pomniku na osiedlu Jarosze. Uroczystość zgromadziła wielu parafian i gości z okolic. Po Mszy św. został odczytany Apel Pamięci ku czci ofiar II wojny światowej oraz zaśpiewano Hymn Państwowy. Podczas Mszy zagrała także orkiestra dęta OSP Węglówka.

     Msza święta została odprawiona przy pomniku, który upamiętnia wydarzenia z września 1944 roku, kiedy to zostało spalone obserwatorium na Lubomirze oraz dokonano pacyfikacji ludności Wiśniowej, Lipnika i okolic. Z Bożą pomocą będziemy się starać o kultywowanie tego pięknego i patriotycznego zwyczaju w następnych latach.

Czytaj więcej

ZAPROSZENIE - XXIV Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich

2014-09-09 11:09

zswp 24.jpg

     Serdecznie zapraszamy na XXIV Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie i przy schronisku PTTK na Kudłaczach w dniach 13 - 14 września 2014r. W bieżącym roku mija 70. rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny. Organizatorzy XXIV Zlotu Szlakami Walk Partyzanckich pragną uczcić pamięć poległych i zmarłych partyzantów, oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości. Pragniemy ponadto oddać hołd weteranom tych wydarzeń, którzy są obecni wśród nas.

     W naszej miejscowości uczcimy tamte wydarzenia uroczystą Mszą św. która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 września przy pomniku na osiedlu Jarosze. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 1400. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej ważnej dla nas uroczystości.

     Więcej informacji w aktualności oraz na stronie ug-wisniowa.pl. 

Czytaj więcej

Nowe ławki w kościele parafialnym

2014-09-05 08:09

IMG_9264 (Kopiowanie).JPG

     W minionym tygodniu została zamontowana pierwsza ławka w kościele parafialnym. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pierwszej ławki.

Czytaj więcej

2014-08-27 23:08

DSC03474.resized.JPG

DOŻYNKI PARAFIALNE

W niedzielę 24 sierpnia nasza wspólnota parafialna przeżywała dzień dziękczynienia Bogu za zbiory – dożynki. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczył ks. Bogusław Pociask – sercanin ze Stadnik. Przedstawiciele parafii przynieśli następujące dary: ziemię, ziarno, mąkę, chleby, snop dożynkowy, kwiaty, owoce, jarzyny, grzyby, kołacze, kosę, sierp, wieniec dożynkowy, który wykonały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich

Po Mszy św. na placu przy kościele miał  miejsce występ Małych Węglowian, Kapeli oraz  Orkiestry, można było poczęstować się między innymi bigosem, kiełbasą z grilla, chlebem ze smalcem, frytkami, ciastem lodami, watą cukrową, goframi, i gorącymi i zimnymi napojami. Wielkim powodzeniem cieszył konkurs loteryjny z nagrodami. Do tańca przygrywał zespół  Sumero z Marcinkowic koła Nowego Sącza, wieczorem odbył się pokaż sztucznych ogni i puszczono światełka do nieba. Pomimo deszczowej pogody atmosfera spotkania była pogodna. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy przygotowali tegoroczne spotkanie dożynkowe, a szczególnie młodzieży i sponsorom.

 

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by