Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

I Komunia Święta

2013-06-02 22:06

DSC06055.resized.JPG

     Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu obchodzimy radosne święto Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Przypomina nam o tym Ewangelia, przypomina zmiana obrazu w ołtarzu głównym, a także zmiana liturgii. Ale nie możemy jednak zapominać o jednej ważnej rzeczy - Chrystus nie odszedł od nas na zawsze - jest zawsze obecny wśród nas, a kiedyś powróci w Chwale.

Dzień ten był także dla naszej parafii szczególnym świętem - do pierwszej komunii przystąpiły dzieci z klasy drugiej SP. Wspaniała uroczystość, podczas której gościliśmy także naszych księży rodaków, była ukoronowaniem ich rocznego wysiłku włożonego w jak najlepsze poznanie Chrystusa, najlepszego przyjaciela dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z uroczystości.

Czytaj więcej

Msza św. w kaplicy pw. św. Stanisława na Szczałbie

2013-05-13 20:05

DSC06035.resized.JPG

     "Tym razem dzięki modlitwie i wsparciu św. Stanisława obyło się bez deszczu" - tak możemy podsumować niedzielną Mszę Świętą w kapliczce pod wezwaniem świętego Stanisława na Szczałbie. Jak co roku, przy kapliczce zgromadziło się wielu parafian i gości, zagrała także orkiestra OSP. Po Mszy Św. została także odmówiona Litania Loretańska, gdyż w tej kapliczce wciąż podtrzymywana jest tradycja codziennych "majówek".

Czytaj więcej

"Tu jest coś więcej niż cegła..." - czuwanie młodzieżowe w Lublinie.

2013-05-13 00:05

b.800.600.0.1.s.stories.Galerie.2013.2013-05-04_czuwanie.54.JPG

     Po co jechać przez pół Polski i tracić prawie całą sobotę i niedzielę w długi weekend? Przecież można ten czas spędzić zupełnie inaczej: odpocząć, wyspać się, zrelaksować... Odpowiedź jest jednak prosta i jednoznaczna - każdy kto uczestniczył w czuwaniu, które odbyło się w Lublinie zbudował przez te kilkanaście godzin niezniszczalny budynek - świątynię swojej wiary. A jak było na czuwaniu? Ciężko to opisać, ale służymy pomocą i zachęcamy do udziału w następnych! :)

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być".

2013-05-06 20:05

lb1.png

     Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Jest on także dostępny w zakładce "Lepiej być" na naszej stronie internetowej. W numerze rozpoczynamy serię artykułów przygotowujących nas do obchodów 100-lecia parafii. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Rozpoczęcie nabożeństw majowych

2013-05-05 17:05

DSC05760.resized.JPG

     Ostatni dzień miesiąca kwietnia to tradycyjnie czas uroczystego rozpoczęcia nabożeństw majowych. Podczas szczególnego nabożeństwa prosiliśmy Matkę Bożą o jej nieustanną opiekę nad nami i wstawiennictwo u Boga w naszych codziennych problemach i troskach. Słowami litanii loretańskiej wychwalaliśmy Jej niezmierzoną dobroć i matczyną troskę o swoje dzieci rozproszone po całym świecie. Na koniec wzięliśmy udział w procesji wokół kościoła, która zwiastuje nam wszystkim rozpoczęcie tego szczególnego maryjnego czasu łaski. 

Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do udziału oraz do podtrzymywania zwyczaju majówek przy kapliczkach, figurach itp.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z tej uroczystości.

Czytaj więcej

PODZIĘKOWANIE

2013-05-02 00:05

tytytyty.JPG

     30 kwietnia 2013r. nasza strona parafialna została odwiedzona od czasu jej powstania po raz 100 000! Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, zarówno parafianom jak i odwiedzającym nas gościom za wsparcie i pozytywne słowo o naszej działalności. Internet, podobnie jak pozostałe media jest nie tylko narzędziem rozrywki i relaksu, ale to także dobre miejsce do informowania się i szerzenia nowoczesnej ewangelizacji. Dlatego tym bardziej cieszymy się z tak wielkiego zainteresowania stronką - istnieje bowiem dopiero półtorej roku - i zachęcamy do dalszych odwiedzin.

                                               Duszpasterze i Administratorzy

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by