Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Weekendy ze Słowem Bożym dla dziewcząt u Sióstr Służebniczek N.M.P. w Krakowie

2020-09-19 15:09

 

„PYTANIA JEZUSA"

Weekendy ze Słowem Bożym dla dziewczyn

Kraków 25-27 września 2020 

  • Weekendy ze Słowem, to prowadzone przez Siostry Służebniczki NMP NP dni modlitwy, wyciszenia, pracy warsztatowej w oparciu o Słowo Boże. W sobotę i niedzielę uczestniczymy w Eucharystii, jest też możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Jest również okazja do indywidualnej rozmowy z Siostrami w atmosferze dyskrecji i zaufania.
  • Pobyt z noclegiem i wyżywieniem (3 posiłki i kącik kawowy) jest za symboliczną dowolną ofiarę. Należy wziąć ze sobą Pismo św., obuwie zamienne, ciepły sweter, notatnik, ręcznik.  Zachęcamy również do zabrania ze sobą instrumentu (osoby grające na instrumentach przenośnych).  
  • 25 września, w  piątek, spotykamy się o 18.00 w domu Sióstr Służebniczek na ul. Kordylewskiego 12 w Krakowie.
  • W celu zapisania się na Weekend ze Słowem należy zgłosić swój udział na maila lub smsa podając swoje imię i nazwisko, wiek i napisać o sobie kilka słów. O rezygnacji z Weekendu należy niezwłocznie powiadomić organizatora. Liczba uczestników jest różna, min 3 osoby, max. 15.

s. Aneta    anetaweron@interia.pl , 691 759 022

 

Plan Weekendu ze Słowem (może ulec  zmianie)

Piątek
 18 – rozlokowania, 18.30 – kolacja, 19.30 – spotkanie organizacyjne, 20 – wprowadzenie do modlitwy i modlitwa Słowem, 21 – wieczorny rachunek sumienia, 22 – czas milczenia.

Sobota
7.30 – modlitwa poranna, 8.00 – śniadanie, 9.00 – wprowadzenie do modlitwy Słowem, medytacja, 10. 30 – praca warsztatowa ze Słowem, 13 – obiad, 15 – czas milczenia, wprowadzenie do modlitwy Słowem, 16.00 – Adoracja, okazja do Spowiedzi, 17 – Msza św. 18 – kolacja, 19 – czas we wspólnocie, film, 21 – wieczorna modlitwa, czas milczenia.

Niedziela
7.00- Msza św, 8.00 – śniadanie, 8.45 – wprowadzenie i modlitwa Słowem Bożym, 9.30 – praca warsztatowa na podsumowanie. 10.30 – zakończenie.

 

Czytaj więcej

Zmarł Mieczysław Gaweł

2020-09-07 16:09

W dniu 7 września br. zmarł  Mieczysław Gaweł, lat 79  (Węglówka  (os. Węgierskie - Fryce), nr 106). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 9 września br. (środa) w kościele parafialnym.  O godz. 12.30 - różaniec, a  o godz. 13.00 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu.

Śp. Mieczysława polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

Różaniec w intencji Zmarłego, w kaplicy przedpogrzebowej - 7 i 8 września br., (poniedziałek, wtorek) - godz. 19.00

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Zmarł Kazimierz Gaweł

2020-09-03 17:09

W dniu 3 września br. zmarł  Kazimierz Gaweł, lat 64  (Węglówka,  Węgierskie , Fryce, nr 148). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 września br. (sobota) w kościele parafialnym.  O godz. 15.00 - różaniec, a  o godz. 15.30 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu.

Śp. Kazimierza polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

Różaniec w intencji Zmarłego, w kaplicy przedpogrzebowej - 4.09. br., (piątek) godz. 17.00

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

 

 

Czytaj więcej

Zmarł Tadeusz Smyksy

2020-09-02 08:09

 

W dniu 1 września br. zmarł  Tadeusz Smyksy, lat 59  (Węglówka,  os. Grotówka, nr 407). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 września br. (sobota) w kościele parafialnym.  O godz. 12.30 - różaniec, a  o godz. 13.00 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Tadeusza polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

 

Różaniec za śp. Tadeusza Smyskego w kaplicy przedpogrzebowej - 3.09.; 4.09. godz. 19.00


Czytaj więcej

Krakowska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę

2020-07-11 23:07

Kraków, dnia 29 czerwca 2020 r.

 

Drodzy Archidiecezjanie,

Historia Polski i świata pokazuje, że w najtrudniejszych chwilach ludzie zwracali się do Boga, prosząc o ratunek i zmiłowanie, a ich modlitwa przybierała niejednokrotnie formę pieszego pielgrzymowania. Tak było w Rzymie w 590 roku, gdy dżuma zbierała śmiertelne żniwo. Wówczas, modląc się o ocalenie Wiecznego Miasta, święty papież Grzegorz Wielki poniósł w błagalnej procesji wizerunek Najświętszej Maryi Panny, zwany odtąd Salus Populi Romani, czyli „Wybawicielka ludu rzymskiego”. Podobnie było w 1711 roku, gdy w czasie trwającej zarazy dziesiątkującej stolicę narodziła się Piesza Pielgrzymka Warszawska na Jasną Górę. Z kolei po zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce na Placu św. Piotra w Rzymie 13 maja 1981 r., został zorganizowany przez studentów Krakowa – jako wyraz duchowej jedności z Ojcem Świętym – „Biały Marsz” z Błoń (miejsca, gdzie Jan Paweł II celebrował Mszę świętą podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny) na Rynek, gdzie kilkaset tysięcy mieszkańców na czele z młodzieżą modliło się o zdrowie Ojca Świętego i za umierającego w Warszawie Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Idea tego Marszu doprowadziła do zapoczątkowania corocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Nikt z nas nie spodziewał się, że tegoroczna jubileuszowa 40. Pielgrzymka nie będzie mogła się odbyć w dotychczasowym tradycyjnym kształcie. W związku z trwającą epidemią do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą w 150-osobowych grupach jedynie przedstawiciele poszczególnych wspólnot pielgrzymkowych. Wszystkich pragnących wziąć udział w pielgrzymce zapraszam do duchowej wędrówki w łączności z tymi, którzy będą przemierzać wydeptywane rokrocznie pątnicze szlaki. Niech orędownictwo u Boga św. Jana Pawła II Wielkiego, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku, wybłaga wszelkie potrzebne łaski uczestnikom Pieszej Pielgrzymki, jej organizatorom i ludziom dobrej woli, gotowym podać pomocną dłoń osobom zmierzającym przed wizerunek Najświętszej Panienki Jasnogórskiej, a przede wszystkim naszej Ojczyźnie i Kościołowi w Polsce, który od ponad 1050 lat wiernie przekazuje naszemu narodowi zbawienne orędzie Ewangelii.

Z serca wszystkim błogosławię

+ Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski

Czytaj więcej

Apel Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego

2020-07-07 22:07

 


Apel
arcybiskupa metropolity krakowskiego
do wiernych Archidiecezji Krakowskiej
o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

Drodzy Siostry i Bracia!

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem „stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać” (por. Karol Wojtyła, Myśląc Ojczyzna…).

Z serca Was, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 7 lipca 2020 roku

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by