Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

14 maja br. - Post, modlitwa, czyny miłosierdzia w intencji zakończenia pandemii w świecie

2020-05-09 21:05

 

Kraków, dnia 9 maja 2020 r.

Czcigodni Księża,
Drodzy Archidiecezjanie,

Przeciwności, z którymi w ostatnich miesiącach zmaga się społeczność światowa, dotykają boleśnie wszystkich bez względu na pochodzenie i wyznawaną religię. Tym samym jednak owe trudne okoliczności tworzą niezwykłą okazję do zjednoczenia się mimo różnic w pomocy pokrzywdzonym i modlitwie o ustanie epidemii.

W związku z tym Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii.

Polecam zatem Czcigodnym Księżom, by ogłosili wiernym Archidiecezji Krakowskiej wspomnianą inicjatywę, a wszystkich – duchownych i świeckich – zachęcam do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii. 

Z serdecznym pasterskim błogosławieństwem.

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Czytaj więcej

Transmisje Mszy św. i Nabożeństw z kościoła parafialnego

2020-05-04 13:05

Aby obejrzeć aktualną tranmisję Mszy św. i Nabożeństw, należy z lewej strony w Menu wybrać opcję "Transmisje on-line".

Czytaj więcej

Zmarła Józefa Jarosz

2020-05-04 12:05

 

W dniu 4 maja br. zmarła  Józefa Jarosz, lat 80  (Węglówka (os. Wegierskie), nr 161). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 6 maja br. (środa) w kościele górnym.  O godz. 13.00 - różaniec, a  o godz. 13.30 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłej do grobu na pobliskim cmentarzu.Śp. Józefę polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego we Mszy św. pogrzebowej w górnym kościele może wziąć udział tylko 13 osób. Na placu koscielnym mogą przebywać osoby w odpowiednim rozproszeniu (odległość prynajmniej 2 m.) Na cmentarzu, z zachowaniem wspomniaej wyżej odległości od siebie, może przebywać do 50 osób. Podcas pogrzebu obowiązuje nakaz zakrywania dróg oddechowych poprzez użycie np. maseczki, 

Jeśli bedzie takie pragnienie i potrzeba, to po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Józefy Jarosz, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłej przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić.

Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej  w gronie najblizszej rodziny - 4 i 5 maja br. (poniedziałek, wtorek), godz. 19.00.

 

 +++++++++++++++++

 

Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci!

R i P

Czytaj więcej

Zmarła Anna Woś

2020-04-23 09:04

 

W dniu 22 kwietnia br. zmarła  Anna Woś, lat 95  (Węglówka (os. Przylasek), nr 12). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 kwietnia br. (sobota) w kościele parafialnym.  O godz. 13.00 - różaniec, a  o godz. 13.30 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłej do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Annę polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego we Mszy św. pogrzebowej może wziąć udział tylko 22 osoby. Na cmentarzu w odpowiednim rozproszeniu (odległość miedzy osobami przynajmniej 2 m.) może przebywać do 50 osób. Obowiązuje nakaz zakrywania dróg oddechowych poprzez użycie np. maseczki, tak w kościele, jak i na cmentarzu.

Jeśli bedzie takie pragnienie, to po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Anny Woś, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłej przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić. Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej tylko w gronie najblizszej rodziny - 23 i 24 kwietnia br. (czwartek, piątek), godz. 19.00.

 

 +++++++++++++++++

 

Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci!

R i P

Czytaj więcej

Oto są baranki młode - pieśń wielkanocna

2020-04-14 21:04

Czytaj więcej

Zmarł Tadeusz Fryc

2020-04-14 12:04

W dniu 14 kwietnia br. zmarł  Tadeusz Fryc, lat 81  (Węglówka, nr 210). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. (czwartek) w kościele parafialnym.  O godz. 12.30 - różaniec, a  o godz. 13.00 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Tadeusza polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego w pogrzebie może wziąć udział tylko pięć osób z najbliższej Rodziny. Po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Tadeusza Fryca, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłego przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić. Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej tylko w gronie najblizszej rodziny - 14 i 15 kwietnia br. (wtorek, środa), godz. 19.00

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by