Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Pogrzeb śp. Heleny Cieżak

2016-10-04 15:10

W dniu  3 października br. w Myślenicach zmarła Helena Cieżak, lat 79. Rózaniec w intencji zmarłej w kaplicy przedpogrzebowej  4 i 5 października br. o godz. 18.30. Wyprowadzenie z domu 6 październiaka (czwartek) o godz. 12.10 (Wcześniej różaniec w domu). Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, a nastepnie złożenie ciała zmarłej do grobu.

Zmarłą śp. Helenę Cieżak polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 

 

Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci!

R i P

Czytaj więcej

Apel Jasnogórski ze św. Janem Pawłem II - październik

2016-10-04 09:10

DSC_3770.JPG

     Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca zgromadziliśmy się na wspólnej, apelowej modlitwie. Rozważaliśmy słowa św. Jana Pawła II o różańcu przeplatane tekstami z ewangelii. Nie zabrakło oczywiście modlitwy różańcowej orazwspólnego śpiewu "Barki".
     Serdecznie dziękujemy za obecność i przygotowanie tego spotkania i zapraszamy w kolejnym miesiącu do wspólnego, modlitewnego czuwania. :)

Czytaj więcej

Spotkanie z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów oraz Wolontariuszami ŚDM 2016

2016-09-28 23:09

14445598_803204559822152_106353720_n.jpg

     W sobotni wieczór w Remizie OSP Węglówka odbyło się spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas ŚDM oraz Wolontariuszy Parafialnych. Spotkanie dotyczyło podsumowania lipcowego spotkania z Papieżem Franciszkiem oraz podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania i przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

     Podczas spotkania odczytany został m.in. list od Księdza Filipa z Austrii, który serdecznie dziękuje za organizację wspaniałego pobytu w naszym kraju. Ponadto mogliśmy się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu grupy austriacko - niemieckiej w naszym kraju oraz wspólnie zaśpiewać Hymn ŚDM 2016.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanych w ŚDM w naszej parafii oraz OSP Węglówka za udostępnienie remizy.

Czytaj więcej

Pielgrzymka LSO Węglówka do Krakowa

2016-09-20 02:09

42.jpg

     W sobotni poranek około 30-osobowa grupa ministrantów i lektorów wyjechała na pielgrzymkę do Krakowa. W pierwszej kolejności chłopcy zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Następnie przejechali do Krakowa -Płaszowa, gdzie najpierw odbyła się konferencja, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Sławomir Kamiński. Po konferencji przez pewien czas trwaliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, można było też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji uczestniczyliśmy we Mszy św.

     Po części dla ducha nadszedł czas na coś dla ciała. Zagraliśmy mecz z drużyną LSO Płaszów. Zwyciężyliśmy po zaciętym meczu w deszczowej aurze aż 4:2. Nagrodą był smaczny poczęstunek z salce parafialnej w Krakowie-Płaszowie.

Czytaj więcej

Imieniny Księdza Sergieja

2016-09-20 01:09

_DSC9975.JPG

     Podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 1100 modliliśmy się szczególnie w intencji ks. Sergieja, wikariusza w naszej parafii. Z okazji imienin okolicznościowe życzenia złożyły liczne delegacje parafialne: dzieci pierwszokomunijne, Mali Węglowianie, Koło Gospodyń, Służba Liturgiczna, Młodzież, Orkiestra Dęta OSP oraz starsi przedstawiciele parafii z p. Sołtys.

     Dziękujemy Księdzu Sergiejowi za Jego posługę w naszej parafii. Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień kapłańskiego życia.

Czytaj więcej

Zlot na Suchej Polanie 2016

2016-09-14 00:09

DSC_3688.JPG

     W drugi weekend września na Przełęczy Sucha (Sucha Polana) odbył się XXVI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W tym roku po raz kolejny spotkaliśmy się, aby uczcić pamięć o bohaterach walk o wolność dla naszego kraju. Zlot rozpoczęliśmy Mszą św. Następnie miał miejsce Apel Poległych, a po nim odczytano listę ofiar walk partyzanckich w naszej okolicy. Potem odbyło się uroczyste złożenie kwiatów i wieńców oraz wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Na koniec każdy z uczestników mógł posilić się wojskową grochówką lub kiełbaską z grilla.
     Wśród wielu uczestników byli także przedstawiciele naszej miejscowości: uczniowie Gimnazjum w Węglówce oraz Grupa Młodzieżowa.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by