Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Spotkanie z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów oraz Wolontariuszami ŚDM 2016

2016-09-28 23:09

14445598_803204559822152_106353720_n.jpg

     W sobotni wieczór w Remizie OSP Węglówka odbyło się spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas ŚDM oraz Wolontariuszy Parafialnych. Spotkanie dotyczyło podsumowania lipcowego spotkania z Papieżem Franciszkiem oraz podziękowania wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania i przeżycie Światowych Dni Młodzieży.

     Podczas spotkania odczytany został m.in. list od Księdza Filipa z Austrii, który serdecznie dziękuje za organizację wspaniałego pobytu w naszym kraju. Ponadto mogliśmy się podzielić swoimi wrażeniami z pobytu grupy austriacko - niemieckiej w naszym kraju oraz wspólnie zaśpiewać Hymn ŚDM 2016.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanych w ŚDM w naszej parafii oraz OSP Węglówka za udostępnienie remizy.

Czytaj więcej

Pielgrzymka LSO Węglówka do Krakowa

2016-09-20 02:09

42.jpg

     W sobotni poranek około 30-osobowa grupa ministrantów i lektorów wyjechała na pielgrzymkę do Krakowa. W pierwszej kolejności chłopcy zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Następnie przejechali do Krakowa -Płaszowa, gdzie najpierw odbyła się konferencja, którą poprowadził Ksiądz Proboszcz Sławomir Kamiński. Po konferencji przez pewien czas trwaliśmy w adoracji Najświętszego Sakramentu, można było też skorzystać z sakramentu pokuty. Po adoracji uczestniczyliśmy we Mszy św.

     Po części dla ducha nadszedł czas na coś dla ciała. Zagraliśmy mecz z drużyną LSO Płaszów. Zwyciężyliśmy po zaciętym meczu w deszczowej aurze aż 4:2. Nagrodą był smaczny poczęstunek z salce parafialnej w Krakowie-Płaszowie.

Czytaj więcej

Imieniny Księdza Sergieja

2016-09-20 01:09

_DSC9975.JPG

     Podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 1100 modliliśmy się szczególnie w intencji ks. Sergieja, wikariusza w naszej parafii. Z okazji imienin okolicznościowe życzenia złożyły liczne delegacje parafialne: dzieci pierwszokomunijne, Mali Węglowianie, Koło Gospodyń, Służba Liturgiczna, Młodzież, Orkiestra Dęta OSP oraz starsi przedstawiciele parafii z p. Sołtys.

     Dziękujemy Księdzu Sergiejowi za Jego posługę w naszej parafii. Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi na każdy dzień kapłańskiego życia.

Czytaj więcej

Zlot na Suchej Polanie 2016

2016-09-14 00:09

DSC_3688.JPG

     W drugi weekend września na Przełęczy Sucha (Sucha Polana) odbył się XXVI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. W tym roku po raz kolejny spotkaliśmy się, aby uczcić pamięć o bohaterach walk o wolność dla naszego kraju. Zlot rozpoczęliśmy Mszą św. Następnie miał miejsce Apel Poległych, a po nim odczytano listę ofiar walk partyzanckich w naszej okolicy. Potem odbyło się uroczyste złożenie kwiatów i wieńców oraz wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia. Na koniec każdy z uczestników mógł posilić się wojskową grochówką lub kiełbaską z grilla.
     Wśród wielu uczestników byli także przedstawiciele naszej miejscowości: uczniowie Gimnazjum w Węglówce oraz Grupa Młodzieżowa.

Czytaj więcej

Festyn z okazji Dożynek Parafialnych 2016 - FOTOGALERIA

2016-09-06 00:09

951_0440.JPG

     Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z festynu parafialnego, który odbył się po Mszy św. dożynkowej przy kościele parafialnym w Węglówce. Dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. 

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2016-08-28 11:08

lb1.jpg

     Właśnie ukazał się nowy, sierpniowo - dożynkowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Tym razem możemy przeczytać m.in. wypowiedzi na temat Światowych Dni Młodzieży, wywiad z Księdzem Proboszczem oraz wspomnienia z Sercańskich Dni Młodych. Dziękujemy za wszelką pomoc w powstaniu tego numeru i zachęcamy do zapoznania się z jego treścią także w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej w zakładce "Lepiej być". 

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by