Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Misterium 2015 - fotogaleria

2015-03-30 14:03

misterium2.jpg

     Wiele dni i nocy spędzonych na próbach i przygotowaniach, by w niespełna dwie godziny przedstawienia pokazać historię ludzkiego Zbawienia. Jednak trzeba stwierdzić, że się udało. Tegoroczne, piąte już z kolei Misterium zgromadziło w Sali Gimnastycznej podczas dwóch spektakli niespełna 600 widzów. W przygotowaniach i w samym przedstawieniu wzięło udział prawie 40 osób. Cieszymy się z powodu tak wielkiego zainteresowania i dziękujemy za przybycie i udział w tym niezwykły widowisku.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z tegorocznego Misterium.

Czytaj więcej

VI niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-03-28 23:03

postr.jpg

Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa według świętego Marka.

(...) A gdy nadeszła godzina szósta, mrok ogarnął całą ziemię aż do godziny dziewiątej. O godzinie dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: Eloi, Eloi, lema sabachthani,to znaczy: Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? Niektórzy ze stojących obok, słysząc to, mówili:Patrz, woła Eliasza.Ktoś pobiegł i napełniwszy gąbkę octem, włożył na trzcinę i dawał Mu pić, mówiąc: Poczekajcie, zobaczymy, czy przyjdzie Eliasz, żeby Go zdjąć.Lecz Jezus zawołał donośnym głosem i oddał ducha.
A zasłona przybytku rozdarła się na dwoje, z góry na dół. Setnik zaś, który stał naprzeciw, widząc, że w ten sposób oddał ducha, rzekł: Prawdziwie, ten człowiek był Synem Bożym. Były tam również niewiasty, które przypatrywały się z daleka, między nimi Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba Mniejszego i Józefa, i Salome. Kiedy przebywał w Galilei, one towarzyszyły Mu i usługiwały. I było wiele innych, które razem z Nim przyszły do Jerozolimy. (...)

Czytaj więcej

Młodzieżowa Droga Krzyżowa

2015-03-22 11:03

_DSC7032-resized.jpg

     W ubiegły piątek odbyła się Droga Krzyżowa zorganizowana przez Grupę Młodzieżową. Trasa Drogi Krzyżowej wiodła od kościoła parafialnego do kapliczki na osiedlu Dział. W tym szczególnym nabożeństwie wzięło udział ponad 40 osób. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej

Rekolekcje Wielkopostne 2015

2015-03-22 01:03

rekolekcje2015graf.jpg

     W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, program rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła i umieszczony w gablocie. Rekolekcje w tym roku poprowadzi ks. Zenon Siedlarz SCJ. Prosimy o modlitwę w intencji dobrych owoców tegorocznych rekolekcji.

Program rekolekcji jest także dostępny w aktualności.

Czytaj więcej

V niedziela Wielkiego Postu 2015 - rozważanie...

2015-03-22 01:03

wielki_post_news01.jpg

Ewangelia według św. Jana

     Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon /Bogu/ w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go mówiąc: Panie, chcemy ujrzeć Jezusa. Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi. A Jezus dał im taką odpowiedź: Nadeszła godzina, aby został uwielbiony Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec. Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię.

     Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

Czytaj więcej

PromoVideo Misterium 2015

2015-03-15 01:03

plakat1.jpg

     Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania filmiku promującego tegoroczne Misterium Męki Pańskiej. Przypominamy - Misterium odbędzie się 29 marca (Niedziela Palmowa) o godz. 15:00 i 18:00 w Sali Gimnastycznej ZPO Węglówka.

     Serdeczne podziękowania dla Sylwii za stworzenie tego filmiku.

 


Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by