Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Jutrznia przed Bożym Narodzeniem

2013-01-13 03:01

jut8.jpg

     "Jutrznia" to tradycyjny śpiew wykonywany przez mieszkańców parafii Węglówka, przed Mszą Świętą Pasterską . Śpiew składa się z pięciu części: Wezwań, Hymnu, Psalmu I, II oraz III. "Jutrznia" wykonywana jest z podziałem na grupy mężczyzn oraz kobiet. Opowiada historię Bożego Narodzenia. 

Zapraszamy do odsłuchania nagrania tegorocznej Jutrznii.

Czytaj więcej

Pożegnanie ks. Eugeniusza

2013-01-08 22:01

DSC02356.resized.JPG

     Święto Trzech Króli, czyli Objawienie Pańskie to jedno z najważniejszych dni dla każdego człowieka. Oznacza przede wszystkim wielką łaskę poznania Boga i możliwość przyjęcia Jego drogi życia. Chrystus objawił się nie tylko pogańskim Mędrcom ze Wschodu, lecz także i nam, żyjącym w XXI wieku "obywatelom świata". Jest to zatem dla nas wielka łaska, ale też i wyzwanie do szerzenia Chrystusowego przesłania miłości. Dlatego tradycyjnie dzień 6. stycznia jest także czasem rozesłania kolędników misyjnych. Dzieci biorące udział w tej akcji już po raz kolejny chcą realizować słowa Jezusa: "Idźcie i głoście". 

   Dzień ten był również dniem pożegnania byłego wikariusza naszej parafii ks. Eugeniusza Kowalskiego. Podczas Mszy Św. modliliśmy się szczególnie w Jego intencji, by dobry Bóg obdarzał go dalej potrzebnymi łaskami, a Maryja wspierała swoją opieką.

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2012-12-28 09:12

lbait.png

   Ukazał się nowy, świąteczny numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Jest on także dostępny w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej, zakładka Lepiej być. Zachęcamy do czytania oraz wzięcia udziału w konkursie. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

6 XII - Wspomnienie św. Mikołaja

2012-12-07 00:12

IMG_6001.JPG

     Mikołajki, czyli święto tradycyjnie obchodzone 6 grudnia we wspomnienie św. biskupa Mikołaja to coroczna okazja do obdarowania swoich bliskich różnymi podarunkami. Coraz częściej możemy także ofiarować prezenty najuboższym, najbradziej potrzebującym naszej pomocy. Stajemy się wtedy prawdziwie podobni do biskupa z Myry, który pomagał właśnie takim ludziom. Niech jego przykład stale nam towarzyszy w czynieniu dobra na codzień, nie tylko przy okazji jego święta.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wizyty św. Mikołaja w kościele parafialnym.

Czytaj więcej

Węglowskie Roraty

2012-12-06 23:12

IMG_5962.JPG

     Roraty to jeden z najstarszych tradycyjnych zwyczajów chrześcijańskich. Jest to po prostu Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Tradycyjnie odprawiane są wcześnie rano, jednak w wielu parafiach z powodów duszpasterskich przenosi się je na wieczór. Tradycją Rorat jest przybywanie na Mszę z zapalonymi lampionami, pochodniami czy świecami.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z naszych, parafialnych Mszy Roratnich.

Czytaj więcej

ADWENT 2012

2012-12-04 22:12

ealenie.jpg

     W ubiegłą niedzielę rozpoczęliśmy kolejny w naszym życiu okres przygotowania na przyjęcie Jezusa. Ten szczególny czas radosnego i równocześnie refleksyjnego czekania na przyjście Zbawiciela, może być dla nas okazją do głębszego zastanowienia się nad swoim życiem, które też przecież jest czekaniem - na życie wieczne. To także okazja do pogłębienia swojej wiary w niezwyciężoną miłość Stwórcy, który swego Syna zesłał na Świat, aby Świat został przez niego zbawiony.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by