Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania 2013

2013-03-25 21:03

DSC04299.resized.JPG

     Wiele dni i nocy spędzonych na próbach i przygotowaniach, by w niespełna dwie godziny przedstawienia pokazać historię ludzkiego Zbawienia. Jednak trzeba stwierdzić, że się udało. Tegoroczne Misterium zgromadziło w Sali Gimnastycznej podczas dwóch spektakli blisko ponad 850 widzów. W przygotowaniach i w samym przedstawieniu wzięło udział prawie 40 osób. Cieszymy się z powodu tak wielkiego zainteresowania i dziękujemy za przybycie i udział w tym niezwykły widowisku.
Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej z tegorocznego Misterium.

Czytaj więcej

Niedziela Palmowa 24 III 2013

2013-03-25 20:03

DSC04134.resized.JPG

     Niedziela Palmowa to tradycyjna nazwa ostatniej niedzieli przez Wielkanocą, czyli Niedzieli Męki Pańskiej. W tą niedzielę w kościele czytany jest opis Męki Pańskiej pochodzący z jednej z trzech ewangelii: Mateusza, Marka lub Łukasza. Jest to swoista zapowiedź Męki Panskiej opisanej przez św. Jana, która jest odczytywana w Wielki Piątek. Niedziela Męki Pańskiej zapowiada i wprowadza nas w czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

     Jednak druga nazwa - Niedziela Palmowa - symbolizuje nam radosną pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Śpiewamy radosne Hosanna! i witamy nadjeżdżającego Chrystusa. Zgodnie z tradycją tego dnia w kościele święci się palmy zrobione z wierzbowych gałęzi i własnoręcznie przystrojone kwiatami, wstążkami itp.Także i w naszej parafii jak co roku podczas sumy o godz. 1100 odbyła się uroczysta procesja i poświęcenie palm wielkanocnych.

 

Czytaj więcej

Węglowska Droga Krzyżowa

2013-03-25 20:03

DSC03961.resized.JPG

     Nagły powrót zimy nie zniechęcił wielu parafian do uczestnictwa w tradycyjnym już nabożeństwie Drogi Krzyżowej drogami Węglówki. Podobnie jak w latach ubiegłych przeszliśmy trasę od kościoła parafialnego do kościoła górnego, rozważając czternaście stacji Chrystusowej drogi na Golgotę. Pomimo padającego śniegu i doskwierającego zimna udało się nam wytrwać w lekko "ekstremalnej" Drodze Krzyżowej... Z pewnością to poświęcenie nie pójdzie na marne, a raczej stanie się świadectwem wielkiej i niezłomnej wiary.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tegorocznej Drogi Krzyżowej.

Czytaj więcej

MISTERIUM MĘKI, ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA 2013 - zaproszenie

2013-03-19 20:03

mist11.png

Czytaj więcej

Wspomnienie św. Józefa, Oblubieńca NMP

2013-03-18 23:03

jozef_patron.jpg

     19 marca obchodzimy wspomnienie św. Józefa. Czcimy go jako opiekuna Świętej Rodziny i Oblubieńca Maryi. Jest to szczególny dzień dla Węglowian, gdyż postać św. Józefa jest umieszczona w bocznym ołtarzu w kościele parafialnym, a sam Święty Patronuje wielu noszącym jego imię. Niech szczera modlitwa do opiekuna Matki Chrystusa będzie w tym dniu świadectwem naszej pokory i poddania się Bożej woli podobnie jak to uczynił św. Józef.

     W dniu wspomnienia św. Józefa - wtorek, 19 marca - w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta przy bocznym ołtarzu.

     Duszpasterze oraz Administratorzy Strony składają serdeczne życzenia wszystkim noszącym imię Józef, Józefa. Szczególnie prosimy o pamięć i modlitwę w intencji naszego rodaka - ks. Józefa Gawła SCJ.

Czytaj więcej

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2013

2013-03-16 08:03

wielki_post1.jpg

     Prezentujemy Program Rekolekcji Wielkopostnych, które odbędą się w naszej parafii w dniach 24 - 27 marca. Program będzie także dostępny w formie dodatku do gazetki "Lepiej być". Prosimy o zapoznanie się z programem. Rekolekcje poprowadzi ks. Janusz Burkat SCJ.

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by