Menu:

MÓDLMY SIĘ:

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

 

III Niedziela Adwentu - Ogłoszenia Parafialne

17 grudnia 2017 r.

W adwentowej scenerii spotykamy dziś Jana Chrzciciela, który zapowiadał nad Jordanem objawienie się Chrystusa. Pokazuje on współczesnym sobie, ale także i nam, w jaki sposób winniśmy podchodzić do Chrystusa. „Ja nie jestem godzien odwiązać rzemyka u Jego sandała” – oto przejaw pokory, który broni człowieka przed zawładnięciem sobie pierwszego miejsca, które przecież w chrześcijańskim życiu należy się Bogu. Niech przygotowanie do świątecznej spowiedzi św. pomoże nam wszystkim szczerze określić miejsce Chrystusa w osobistym życiu. Warto pamiętać o tym, że najłatwiej to dostrzec w wyborach, które ostatnio podejmowaliśmy i podejmujemy.

1.      Dziś III Niedziela Adwentu – tak zwana niedziela radości. To już naprawdę blisko jest Pan, który jest Źródłem naszej radości. O Jego bliskości przypomina nam rozpoczęta już w Kościele bożonarodzeniowa nowenna.

2.      Przy wyjściu z kościoła spotkamy woluntariuszy, którzy rozprowadzają kalendarze, z których dochód przeznaczony będzie na pomoc w utrzymaniu jednej ze szkół dla dzieci z ubogich rodzin w  Ekwadorze. Za wszelkie wsparcie, w imieniu ks. Leona Juchniewicza, dyrektora tamtejsze placówki, z całego serca dziękujemy.

U Pana organisty można jeszcze zaopatrzyć się w opłatek wigilijny.

3.      Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej, a więc ok. godz. 18.00 – ostania katecheza adwentowa dotycząca problemów sumienia.

4.      W ostatnim tygodniu adwentu zapraszamy do korzystania z rorat, codziennie o godz. 18.00. W najbliższą sobotę ostatnie roraty zostaną odprawione o godz. 8.00, po nich zaś śniadanie adwentowe na plebanii.

5.      W uroczystość objawienia Pańskiego tradycyjnie nasze domy będą odwiedzać kolędnicy misyjni. W związku z tym, do środy, Pani Katechetka oczekuje na dzieci i młodzież, chętną do utworzenia poszczególnych grup kolędniczych.

6.      W najbliższy czwartek opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej na plebanii. Początek spotkania – godz. 19.00.

7.      W najbliższy piątek planujemy odwiedzić chorych naszej parafii. Od godz. 8.30 tę posługę podejmie dwóch kapłanów. W kancelarii parafialnej można jeszcze zgłosić osoby, które potrzebują tej posługi, a nie korzystają z niej w każdy pierwszy piątek miesiąca.

8.      Najbliższa sobota będzie dniem spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 6.30 do 8.00. Następnie Msza św. roratnia. Po południu od 14.30 do 16.00 w górnym kościele i dalej od 16.30 do 18.00 w kościele parafialnym. Podczas spowiedzi św. trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy więc do wykorzystania tego szczególnego czasu modlitwy. Jednocześnie bardzo serdecznie prosimy, by nie odkładać spowiedzi św. na niedzielę. W tym dniu warunki do spowiedzi będą utrudnione z racji zaangażowania księży w poszczególne Msze św. Przy tej okazji informujemy, że Msze św. w dzień wigilijny, który przypada w niedzielę, będą tylko przed południem. Nie będzie więc Mszy św. o godz. 17.00. Postarajmy się o zachowanie w dniu wigilijnym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, ewentualnie zwyczajowego postu.

9.      Wraz z cotygodniową gazetką rozprowadzamy dzisiaj ulotkę z przebiegiem wieczerzy wigilijnej i programem poświątecznej kolędy. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nim, gdyż nastąpiły pewne przesunięcia, związane z ujednoliceniem liczby domów odwiedzanych w poszczególne dni kolędowe. W związku z rozwojem naszej miejscowości wydłużyliśmy o jeden dzień czas wizyty duszpasterskiej i aby spotkać w miarę możności wszystkich domowników, ostanie odwiedziny kolędowe zaplanowaliśmy na sobotę 20 stycznia. Jeśli potrzebne będą jakieś dodatkowe wyjaśnienia, to chętnie udzieli je Pan Organista.

10.  Zachęcamy do uporządkowania przed świętami grobów swoich bliskich, w miarę możliwości najlepiej do piątku, wtedy być może uda nam się wywieść jeszcze śmieci z cmentarzy.

11.  Spotkania grup parafialnych: poniedziałek, godz. 19.00 – ministranci.

12.  Wyczerpaliśmy już limit przyznanych naszej parafii świec „Caritas”. Podjęliśmy starania, aby jeszcze je sprowadzić. Być może będą dostępne pod koniec przyszłego tygodni i w przyszłą niedzielę.

13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Źródła”, „Gościa Niedzielnego”, oraz czasopism dla dzieci: „Mały Gość niedzielny” oraz „Ola  i Jaś”.

Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania W najbliższym tygodniu o podjęcie tych prac prosimy następujące osoby: (kościół parafialny) Irenę Wieczorek, Danutę Ślósarz, Jadwigę Bardziłowską, Krystynę Górczewską, Dorotę Wieczorek, Małgorzatę Cieżak (kościół górny) Zofię Paryl, Monikę Nawara, Beatę Jarosz. Przygotowania związane z szopką, choinkami, świątecznym udekorowaniem kościołów planujemy zakończyć w piątek wieczorem.

Wszystkim Gościom, Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia – dziękując za wszelką życzliwość i dobroć, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej!

Projekt i realizacja: © 2011 by