MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Baner rok liturgiczny

Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

XI Niedziela Zwykła – 13 czerwca 2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Królestwo Boże, podobnie jak ziarno wrzucone w ziemię, aby mogło się rozwijać pomiędzy nami potrzebuje odpowiednich warunków. Nie za wszystkie, ale za niektóre są odpowiedzialni chrześcijanie, jako Boży Rolnicy. Warto sobie od czasu do czasu postawić pytanie: co ja konkretnego czynię, aby w moim środowisku domowym i społecznym mogło się rozwijać Królestwo Boże? To, co kryje się pod rzeczywistością „Królestwa Bożego” to przede wszystkim panowanie Boga w świecie, w człowieku, a zwłaszcza w jego sposobie myślenia, mówienia i działania. Czy więc wystarczająco angażuję się, aby „Boże wartości” przenikały moją codzienność? Od mojego działania albo zaniechania zależy, oczywiście w jakimś sensie, rozwój na ziemi Królestwa Bożego inaczej mówiąc – cywilizacji miłości.

1. Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy jako adoracyjną. Po każdej Mszy św. przedpołudniowej i przed Mszą św. wieczorną w kościele - adoracja eucharystyczna. O godz. 14.00, przy kapliczce na Jaroszach – Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z  ponowieniem aktu poświęcenia Narodu Polskiego Jezusowemu Sercu.

2. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.00.

3. Zachęcamy do uczestnictwa w środowej nowennie ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy św. Przypominamy, że modlimy się wtedy w intencjach zbiorowych.

4. W czwartek, przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zarazem patronalne święto Caritasu. Z tej okazji na nabożeństwo czerwcowe z błogosławieństwem lourdzkim i Mszę św. zapraszamy Chorych i Seniorów naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie. Istnieje możliwość przywiezienia i odwiezienia uczestników nabożeństwa i spotkania. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie telefoniczne takiego zapotrzebowania na plebanię do środy włącznie.

5. W sobotę, 19 czerwca - kolejny dzień parafialnej nowenny ku czci św. Józefa, przeżywanej w ramach roku św. Józefa.

6. W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00, na cmentarzu - Msza św. za zmarłych Parafian. Przy tej okazji zadbajmy o porządek przy rodzinnych grobach.

7. W czwartek,  na zakończenie Oktawy Bożego Ciała rozdawaliśmy Dzieciom specjalne okulary przeciwsłoneczne. Doszły do nas informacje, że nie wszystkie Dzieci mogły z tego daru skorzystać, dlatego dzisiaj można je zabrać ze sobą z przedsionka kościoła.

Dziękując z wszelkie dary przekazane w ostatnim czasie na plebanię, wyświadczoną pomoc w sprawach parafialnych, a nade wszystko jeszcze raz za udział w codziennych procesjach podczas oktawy Bożego Ciała, szczególnie dzieci, życzymy wszystkim Parafianom i Gościom obfitości łask Bożych w rozpoczynającym się nowym tygodniu. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by