MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Baner rok liturgiczny

Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

XXVI Niedziela Zwykła – 25 września 2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Dobrym komentarzem do dzisiejszej ewangelii są słowa zaczerpnięte z Listu do Hebrajczyków: „… postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9, 27-28). Opowieść Jezusa pokazuje, tak faryzeuszom, jak również nam prawidłowość tego, co przed nami. Choć może mało o tym myślimy przyjdzie dzień śmierci i osądzone będą nasze czyny, dobre i złe. Kiedy nastąpi ten moment już sami nie będziemy mogli nic zrobić. Jezus zachęca nas – pomyśl o tym, póki możesz, abyś jak bogacz, nie stał się człowiekiem mądrym po szkodzie.

1. Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest to okazja do modlitwy, a także refleksji nad naszą otwartością na innych ludzi w duchu chrześcijańskiej miłości oraz jakością naszego świadectwa o Chrystusie wobec ludzi obcych nam kulturowo. W swoim specjalnym Orędziu na ten dzień, zachęcając chrześcijan do wspólnego budowania z migrantami lepszego świata, papież Franciszek napisał: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami oznacza także uznać i docenić to, co każdy z nich może wnieść do procesu budowania. Podoba mi się podejście do zjawiska migracji, które jest zawarte w proroczej wizji Izajasza, gdzie cudzoziemcy nie są przedstawieni jako najeźdźcy i niszczyciele, lecz jako ochotni robotnicy odbudowujący mury nowego Jeruzalem, Jeruzalem otwartego dla wszystkich narodów” (por. Iz 60, 10-11).

2. Dzisiaj, pragniemy dołączyć do archidiecezjalnej modlitwy za Młodzież i wesprzeć materialnie różne inicjatywy dedykowane tej grupie wiernych. Możemy to uczynić wychodząc z kościoła w zbiórce do puszek. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik i związane z nim nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie odbywać się one będą o godz. 17.30, w niedzielę zaś o godz. 16.30. Różaniec prowadzony będzie w następującym porządku: (uczniowie naszej szkoły) poniedziałek – kl. 0, I, II;  wtorek –  kl. V i VI; środa –  kl. III i IV, czwartek – Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa; piątek  - kl. VII i VIII;  sobota - Róże różańcowe; niedziela -  Liturgiczna Służba Ołtarza.

W związku z nabożeństwem różańcowym, cichą adorację w październiku rozpoczynać będziemy w dni powszednie o godz. 17.15, zaś w niedzielę, o godz. 16.15.

4. Najbliższa sobota będzie pierwszą w miesiącu październiku. Tradycyjny, wspólny różaniec wynagradzający, tym razem o godz. 17.30. Zapraszamy!

5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy chętnych w wieku szkolnym (od II kl.) na godz. 10.00.

5. Intencja modlitewna dla Róż różańcowych na miesiąc październik: o potrzebne łaski dla Misjonarzy i Misjonarek oraz o nowe powołania misyjne.

6. Przypominamy o stałym konfesjonale w Dobczycach. Od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-10.30 można korzystać tam ze spowiedzi św.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”, i „Stasia”- czasopism przeznaczonych dla dzieci.

8. Dziękujemy za przekazane w ostatnim czasie ofiary z przeznaczeniem na fundusz inwestycyjny, porządkowy i organistowski. Wdzięczni jesteśmy za wszelkie dary przekazywane na plebanię i do domu rekolekcyjnego. Podziękowania kierujemy również pod adresem Państwa Marii i Jana Lis za ufundowanie nowych obrusów do kościoła parafialnego.

Wszystkim Gościom i Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia, Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by