MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018 r.

Ogłoszenia Parafialne

Dobre przeżycie adwentu łączy się z podjęciem wysiłku przezwyciężania swoich słabości, grzechów i wad. Z pomocą w tym względzie przychodzi nam św. Jan Chrzciciel. Tak jak kiedyś nad Jordanem, w konkretnym czasie historycznym wzywał do nawrócenia swoich współziomków, tak i dzisiaj wzywa nas, zapala, aby podejmować trud prostowania w swoim życiu dróg prowadzących do Boga. Jest w tym względzie zdeterminowany. Obyśmy patrząc na wypełnianie przez niego powołania i misji również byli gotowi do naśladowania go w przygotowaniu na spotkanie z przychodzącym Mesjaszem.

1. Dziś II Niedziela Adwentu. Po każdej Mszy św. adoracja eucharystyczna w intencji rozwoju Kościoła na Wschodzie. Solidaryzujemy się z katolikami zamieszkującymi między innymi tereny byłego Związku Radzieckiego i wspieramy tamtejsze wspólnoty duchowo, a także materialnie. Przeznaczymy na to część dzisiejszej składki.
  2. Zapraszamy wszystkich Parafian, nie tylko dzieci do udziału w codziennych roratach o godz. 18.00, w sobotę zaś o godz. 7.00. Po rannej Mszy św. w sobotę wszystkich uczestników rorat zapraszamy na wspólne śniadanie w salce przy plebanii. W obecną i  następna niedzielę zapraszamy na katechezy adwentowe o godz. 17.50. W tym roku podejmujemy temat: Jak lepiej przeżywać Mszę św.?
  3. Na bocznym ołtarzu, tak w kościele parafialnym jak i górnym, znajdziemy świece „Caritas”. W opłatek wigilijny można od dzisiaj zaopatrzyć się u Pana Organisty.
  4. Przed kościołem, Wolontariat Szkolny rozprowadza kalendarze misyjne. Dobrowolne ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przekazane polskiemu misjonarzowi – ks. Leonowi Juchniewiczowi z Ekwadoru, który prowadzi na miejscu katolicką szkołę im. św. Maksymiliana Kolbego dla dzieci z ubogich rodzin. Sytuacja materialna tamtejszego dzieła jest trudna, ponieważ rząd Ekwadoru nie dotuje tego typu szkół. Ofiarodawcom, a zarazem Woluntariuszom dziękujemy za wsparcie tego dzieła. W intencjach wszystkich Darczyńców ks. Juchniewicz sprawuje Mszę św. w każdy czwartek.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: grupa 1 – środa, godz. 19.00; grupa 3 – piątek, godz. 19.00.
  6. Spotkania grup parafialnych: piątek, godz. 17.00 – „Oaza Dzieci Bożych”, sobota, godz. 10.00 – ministranci; 10.30 – lektorzy.
  7. W sobotę, 15 grudnia br. o godz. 15.00 uroczyste otwarcie i błogosławieństwo mostu na rzece „Niedźwiadek” prowadzącego do osiedla „Nad Rzeką”
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Źródła”, „Gościa Niedzielnego”, oraz czasopism dla dzieci. Wszystkie starsze numery czasopism religijnych można zabrać ze sobą bezpłatnie.
  9. Dziękujemy Osobom zaangażowanym w przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania i złożoną przy tej okazji ofiarę 120 zł. W przyszłym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy Przedstawicieli kolejnych rodzin według grafiku, który znajdziemy w gazetce i na stronie internetowej  (w kościele parafialnym: Małgorzata Murzańska, Zofia Franiak, Teresa Murzańska, Stanisława Franiak, Elżbieta Murzańska, Ewa Murzańska, Grażyna Goryl; w kościele górnym: Aleksandra Łabędź, Janina Łabędź, Teresa Ślósarz).

Gościom, Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia - życzymy Bożego błogosławieństwa!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaproszenia z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wiśniowej

Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” w Wiśniowej oraz GOKiS w Wisniowej serdecznie zapraszają na rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą Ozdobę Choinkową” w sobotę 15 grudnia 2018 r., o godz. 17.00. Podczas finału odbędzie się również promocja książki „Słownictwo i Kultura Ludowa Gminy Wiśniowa”. A wszystko oprawie arii operowych w wykonaniu Wiktorii Bisztygi przy akompaniamencie Pawła Pierzchały.

GOKiS zaprasza również dzieci w wieku od 5 do 10 lat na zajęcia grupy Zespołu Regionalnego „Banda Burek” w każdy piątek w godzinach od 15.00 do 16.00.

Projekt i realizacja: © 2011 by