Menu:

MÓDLMY SIĘ:

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

 

V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela rozpoczyna drugą część Wielkiego Postu. Krzyże w kościołach zostały zasłonięte, tak abyśmy je zobaczyli w nowy sposób w Wielki Piątek. W ewangelii Jezus tłumaczy sens swojej śmierci. Jest ona bezinteresowną ofiarą złożoną za ludzi, aby wszyscy mogli posiąść życie wieczne.

1. W poniedziałek –  uroczystość św. Józefa. Msza św. w intencji wszystkich noszących to imię zostanie odprawiona przy ołtarzu św. Józefa o godz. 18.00. W tym dniu swoje patronalne święto przeżywa pracujący pośród nas ks. Józef Cempura. Wieczorna Msza św. w dzień św. Józefa będzie dobra okazją, aby podziękować Solenizantowi za dobro, które wnosi do naszej wspólnoty parafialnej, a zarazem wraz z modlitwą w Jego intencji przekazać Mu serdeczne życzenia.

2. W tym tygodniu, od czwartku rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Wojciech Woźniak – sercanin z Kluczborka. Dokładny program naszych ćwiczeń możemy zabrać wraz z cotygodniową gazetką. Otoczmy ten szczególny czas łaski modlitwą i wyrzeczeniami. W piątek o godz. 19.00 – w ramach rekolekcji – Droga Krzyżowa do górnego kościoła z rozważaniami przygotowanymi przez Parafian, za co z całego serca im dziękujemy. Okazja do spowiedzi św. wielkanocnej w najbliższą sobotę. W tym dniu, o godz. 10.00 specjalna Msza św. dla Chorych, z Drogą Krzyżową. Postarajmy się przywieść tych, którzy mogliby wziąć udział tej Mszy św. W niedzielę zakończenie rekolekcji. Tradycyjnie ofiary składane wtedy na tacę są dedykowane Misjonarzowi i Wspólnocie, w której on posługuje. Wesprą więc one dzieło rekolekcyjne w Kluczborku.

W niedzielę palmowa, po Mszy św. o godz. 11.00 -  konkurs palm. Odwiedziny Chorych w domach – Wielki Poniedziałek, od godz. 8.30.

3. W dniu 23 marca br. po Mszy św. o godz. 18.00  w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kasince Małej rusza – ekstremalna Droga Krzyżowa: na trasie 40 km do Kalwarii Zebrzydowska oraz z Kasinki Małej do Szczyrzyca. Zapisy przez stronę internetową: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/888 albo https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1462

4. W najbliższą sobotę w Łagiewnikach, podczas Mszy św. o godz. 10.30, na mocy dekretu Metropolity Krakowskiego, zostanie ustanowiony szafarzem nadzwyczajnym Komunii św. dla naszej wspólnoty parafialnej Pan Jan Poradzisz z osiedla „Nad Rzeką”. Jego głównym zadaniem w parafii będzie zanoszenie Komunii św. Chorym w niedzielę i uroczystości. Do tej posługi nasz Parafianin przygotowywał się uczestnicząc w spotkaniach formacyjnych od października. Ciesząc się, że także i nasi Chorzy będą mogli przyjmować Komunię św. częściej, nie tylko raz w miesiącu, polecamy naszego pierwszego Szafarza modlitwie całej Parafii, zwłaszcza w tym najbliższym tygodniu poprzedzającym uroczystość błogosławieństwa na tę misję.

5. Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – Kraków, katedra Na Wawelu - Niedziela Palmowa, początek – Msza św. o godz. 9.45.

6. W zeszłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek, jako gest naszej solidarności z poszkodowanymi w pożarze z 2/3 marca. Iwona i  Karol Płoskonka skierowali do nas swoje słowo podziękowania:

„„Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby innego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie doń pomocna dłoń ...” Jan Paweł II. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania tym, którzy zaangażowali się na rzecz odbudowy naszego domu. Dziękujemy za nieocenioną bezinteresowna pomoc, za okazane serce, życzliwość i poczucie bycia we wspólnocie. Bardzo zmienia się świat, niektórzy przestają wierzyć w dobro, w ludzi. My z całą pewnością możemy stwierdzić, że ludzi dobrego serca nie brakuje. Dziękujemy za modlitwę i przekazane środki finansowe. Suma zebranych do puszek pieniędzy wynosi 24235,80 zł. i 164 EURO. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom i zapewniamy o modlitwie. Iwona i Karol Płoskonka”. Z inicjatywy Państwa Płoskonków w przyszłą niedzielę w naszym kościele, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św.  w intencji wszystkich Ofiarodawców.

7. Na bocznym ołtarzu znajdują się baranki wielkanocne, z których dochód zasili fundusz „Caritas”.

8. Organizujemy autokarową, parafialną pielgrzymkę do Lwowa przez Rzeszów, Leżajsk, śladami ks. Jana Ślósarza. Wyjazd będzie w piątek 8 czerwca w godzinach porannych, a powrót przewidywany jest w godzinach nocnych w niedzielę albo z niedzieli na poniedziałek. Noclegi, śniadania, obiadokolacje u Salezjanów we Lwowie. Pokoje pięcioosobowe. Warunkiem wyjazdu jest posiadanie ważnego paszportu. Koszt pielgrzymki nie powinien przekroczyć 300 zł. od osoby. Dysponujemy 47 miejscami. Zapisy w kancelarii parafialnej po świętach - od 3 kwietnia.

9. Z racji rekolekcji w tym tygodniu nie ma spotkań grup parafialnych.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do naszej dyspozycji są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Żródła”, czasopisma dla dzieci „Ola i Jaś” Bezpłatnie można zabrać ze sobą gazetę „Chit” poświęconą osobie pielęgniarki Wandy Chrzanowskiej, której beatyfikacja odbędzie się w Łagiewnikach 28 kwietnia br. oraz folderki dotyczące jej życia. Przy tej okazji pragniemy przekazać informację, że w tej uroczystości mogą wziąć udział także Chorzy. Dla nich planowany jest specjalny transport z miejsc zamieszkania do Łagiewnik a potem do domu. Taka chęć należy zgłosić u duszpasterzy. Pełną listę imienną Chorych z parafii pragnących wziąć udział w beatyfikacji musimy dostarczyć do Kurii do 4 kwietnia.

11. Pamiętajmy o uporządkowaniu przed świętami  grobowców na naszych cmentarzach. Jeśli wszystkie okoliczności będą sprzyjać to chcielibyśmy wywieść śmieci z początkiem Wielkiego Tygodnia. Z góry dziękujemy za zrozumienie.

12. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania i złożoną przy tej okazji ofiarę 120 zł. W najbliższym tygodniu o podjęcie prac porządkowych prosimy następujące osoby: (kościół parafialny) Marię Woś (198), Lucynę Jasiewicz, Władysławę Nawara, Zofię Jarosz oraz Kazimierza Gawła (kościół górny) Helenę Kijak, Celinę Kuchnia, Lucynę Ślósarz.

Wszystkim Gościom, Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, Uczestnikom i Organizatorom ekstremalnej Drogi Krzyżowej w podziękowaniu życzymybłogosławieństwa Bożego i szczególnej opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by