MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Baner rok liturgiczny

Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

W atmosferze odejścia Judasza od wspólnoty uczniów, Jezus wzywa pozostałych do praktykowania prawdziwej miłości. Właśnie ona ma być zarazem znakiem rozpoznawczym chrześcijan. Warto więc dzisiaj zapytać siebie: jak jest w codzienności z moją zdolnością kochania bliźnich? Czy w tym względzie nie powinienem robić więcej?

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Św. Kolejna grupa dzieci, od tego dnia, będzie mogła przyjmować Pana Jezusa do serca. Otoczmy Dzieci i ich Najbliższych modlitwą. Niech biały tydzień, codzienne Msze św. wieczorne, umocnią w nich pragnienie częstego przyjmowania Komunii św. We wtorek Dzieci Pierwszokomunijne i przeżywające rocznicę Pierwszej Komunii św. wraz z Rodzicami, odbędą pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30.

2. We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo jego relikwiami.

3. W piątek, o godz. 18.00 – Nabożeństwo Majowe, Msza św. szkolna i spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania.

4. Do najbliższej niedzieli trwać będziemy na modlitwie nowennowej ku czci Pauliny Jaricot, założycielki Wspólnot Żywego Różańca, przed jej beatyfikacją, która nastąpi 22 maja.

5. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane na rzecz Parafii i Parafialnego Zespołu Caritas. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod adresem Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych za dar ołtarza, przygotowanie kościoła, uporządkowanie terenu przykościelnego. Podziękowania przekazujemy również Panom: Romanowi Gawłowi, jego synowi Januszowi i Wnukom, Tadeuszowi Kuchni, jego Współpracownikom, Bronisławowi Filipiakowi. Dziękujemy Panu Organiście za przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej i Wychowawczyni klasy III za wszelką pomoc i życzliwość. Naszym Gościom z Ukrainy dziękujemy za świadczoną nam codzienną pomoc.

Wszystkim Gościom, Parafianom, dziękując za wszelką życzliwość, dary przekazywane na plebanię  i do domu rekolekcyjnego, życzymy w najbliższym tygodniu Bożej łaski. Dzieciom, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. i ich Rodzinom gratulujemy tego szczególnego wydarzenia.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pielgrzymka  z Wiśniowej do Medjugorje w dniach od 15 do 22 sierpnia br. Zapisy do 30 czerwca br. Szczegółowe informacje i zapisy – tel. + 48512538232 albo przez e-mail: petros3d@interia.pl

Projekt i realizacja: © 2011 by