MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

XX Niedziela Zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

Ogłoszenia

Jezus zwraca dzisiaj naszą uwagę na pewną zależność, którą nie zawsze dostrzegamy w naszym życiu. „Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie”. Innymi słowy: jeżeli nie będziemy przyjmowali Komunii św. nie będziemy mieli życia chrześcijańskiego w sobie. Łatwo ulegać będziemy pokusom, pochłaniać nas będzie dzisiejszy świat ze swoimi zależnościami, choćby w formule, by więcej mieć niż bardziej być. Nie będą pociągać nas sprawy Boże, a chrześcijaństwo nasze będzie bardziej z metryki niż w codzienności. Warto może zweryfikować swoje podejście do Eucharystii.

1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla ratowania zdrowia Kubusia Mistarza cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Szansą dla Kuby jest kosztowna operacja (102 tys. zł., którą wykonać mają lekarze ze Stanów Zjednoczonych. W imieniu Rodziców Dziecka, za każdy gest wsparcia, serdecznie dziękujemy! Pomóc można również wpłacając na konto Fundacji „Zbieramy Razem” z dopiskiem: „Pomoc dla Kuby Mistarza”. Dane potrzebne do przelewu: Fundacja Zbieramy Razem, ul. Marynarki Polskiej 98/111, 80-557 Gdańsk, nr konta: 76 1050 1764 1000 0090 3087 9689.

2. Zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 18.00.

3. Zbiórka ministrantów i lektorów – sobota, godz. 10.30.

4. W przyszłą niedzielę, o godz. 14.00 – Msza św. na Weszkówce ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Od poniedziałku przy kościele parafialnym rozpoczynamy prace związane z podprowadzeniem wody z plebanii do zakrystii. Inwestycja ta z pewnością ułatwi między innymi cotygodniowe prace porządkowe w kościele. Już dzisiaj dziękujemy Parafianom, którzy zadeklarowali pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

6. W najbliższy piątek o godz. 19.00 spotkanie osób zaangażowanych w bezpośrednie przygotowanie festynu dożynkowego. Można ciągle dołączyć do tej grupy. Liczymy w tym względzie szczególnie na młodzież naszej parafii. Zapraszamy do współpracy!

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli. W sobotę do tych prac w kościele parafialnym zapraszamy Panie: Justynę Majdę, Marię Golińską, Iwonę Golińską, Zofię Obajtek, Annę Klimek, Katarzynę Król, a do górnego kościoła Panie: Aleksandrę Łabędź, Janinę Łabędź, Teresę Ślósarz.

Wszystkim Gościom, Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i wsparcia naszej Patronki. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by