MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

XX Niedziela Zwykła – 18 sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

W myśl Jezusowych słów, prawdziwa wierność Jego ewangelii może prowadzić do rozłamów. Zawsze będą tacy ludzie, którym nie będzie odpowiadać z różnych względów, niezmienna, wymagająca, Jezusowa nauka. Wydaje się, że obecnie jesteśmy tego świadkami w naszej Ojczyźnie. Wystarczy wspomnieć coraz bardziej odważne profanacje środowisk LGBT w imię propagowania tolerancji dla odmienności i spory wokół nich czy też publiczne obrażanie osób, które odważyły się przeciwstawić głoszonym przez te środowiska teoriom. Słowa Jezusa realizują się więc na naszych oczach. Najważniejsze, abyśmy w takich momentach dalej pozostali po mimo wszystko po Jego stronie.

1. Dzisiaj o godz. 14.00 – Msza św. na Weszkówce ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.

2. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Dziękczynienia - Dożynki Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Zenona Siedlarza SCJ o godz. 15.00. Następnie festyn z różnymi atrakcjami szczególnie dla dzieci i zabawa (zespół „Nie Ma Co” z  Lipnika) do godz. 22.00. Odbędzie się, jak co roku, losowanie nagród. W związku z tym zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcieliby przekazać jakieś nagrody. Można je dostarczać na plebanię, najlepiej do piątku. Liczymy również na ciasta, które zazwyczaj przygotowywały Członkinie Kół Różańcowych. Już teraz dziękujemy wszystkim Sponsorom poszczególnych atrakcji: Sołectwu, Strażakom. Orkiestrze, Młodzieży i  osobom zaangażowanym w bezpośrednie przygotowanie festynu.

Pozostałe Msze św. w przyszłą niedzielę: o 7.30 i 9.00 w górnym kościele. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 17.00. W intencjach zamówionych na te godziny będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 15.00.

Przy okazji dożynek parafialnych zbieraliśmy ofiary na pokrycie kosztów różnych inwestycji. Największa tegoroczna inwestycja, wymalowania kościoła została zrealizowana dzięki hojności Rodzin Państwa Lisów, Państwa Gawłów i Państwa Jasiewiczów. Jeszcze raz za ten dar Ofiarodawcom dziękujemy. Z zaplanowanych w tym roku prac pozostało nam odnowienie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w głównym ołtarzu (pęknięcie), odnowienie tabernakulum w kościele parafialnym i na ten cel chcemy przeznaczyć ewentualne ofiary składane przy okazji dożynek. Pokryją one również koszty już wymienionych drzwi w zakrystii w kościele parafialnym. Cała suma kosztów nie powinna przekroczyć 10000 zł. Już teraz dziękujemy wszystkim Parafianom za zrozumienie i życzliwość

3. W dniu 31 sierpnia br. (sobota), na zakończenie wakacji, chcielibyśmy zorganizować, podobnie jak dwa lata temu, rodzinny spływ kajakowy na rzece Nida. Zapraszamy szczególnie ojców z córkami i synami. Może to być „dzień z Tatą”, niezapomniana przygoda dzieci z ojcami, która pozostanie w ich pamięci na długie lata. Wstępny koszt całego przedsięwzięcia, na które składa się dojazd do miejsca spływu autokarem, przygotowanie kajaków z kapokami przez profesjonalną firmę i ich wynajęcie, instruktaż, ubezpieczenie oraz udział w ognisku, to ok. 90 zł. od osoby. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę, ale już teraz informujemy, że wyjazd byłby spod kościoła między 7.00 a 8.00. Dojazd na miejsce spływu między godz. 10.00 a 11.00. Następnie spływ z przerwą czy też przerwami, ognisko. Planowany powrót ok. 21.00. Zapisy na plebanii do dnia 26 sierpnia. Zapraszamy! Trasa spływu zostanie tak wyznaczona, by mogli na niej poradzić sobie osoby mniej zaprawione w pływaniu kajakiem.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie „Źródła” „Gościa Niedzielnego”.

5. Dziękujemy również za przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania W najbliższym tygodniu o podjęcie prac porządkowych prosimy kolejne osoby: (kościół parafialny) Helenę Drabik, Barbarę Szewczyk, Iwonę Woś, Agatę Kubowicz, Renatę Pietrzykowską, Barbarę Drabik, Grażynę Drabik; (kościół górny) Krystynę Łabędź, Władysławę Kuchnia, Zofię Kaletę.

Wszystkim Gościom, Parafianom, a szczególnie Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia Szczęść Boże!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Badania Mammograficzne dla Kobiet – Wiśniowa, 3 września 2019,  parking Gminnego Ośrodka Kultury, Wiśniowa 320 w godz. Od 9.00 do 16.00
Na badania  zaproszone są Panie w wieku 50-69 lat ( ur.1969-1950 ) - mieszkanki Małopolski
- uprawnione uczestniczki Programu profilaktyki raka piersi NFZ,  które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy. INFORMACJE I ZAPISY: 12 6330218, 503 777 651