MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2024 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Możemy się zdziwić, że Bóg posyła swoje sługi, które zostają odrzucone. O takiej możliwości wie również prorok, o którym słyszymy w pierwszym czytaniu. Również Jezus, kiedy staje przed mieszkańcami Nazaretu – doświadcza odrzucenia.

A ja ile razy doświadczyłem tego w swoim życiu? Zostałem odrzucony, bo wybrałem dobro, prawdę, bo wybrałem Chrystusa. Niech takie odrzucenie nie będzie dla mnie bezowocne. Prośmy Chrystusa – aby zaowocowało. Niech to będzie okazja do spotkania się z odrzuconym Jezusem.

Jako chrześcijanie jesteśmy powołani do dawania świadectwa Chrystusowi. I to nie jest wcale takie proste zadanie. Bóg jest tego świadomy – dlatego stale nas do tego uzdalnia. Posyła nam Ducha Świętego, który jest dla nas pomocą. Umacnia również nas, słabych, Ciałem Jezusa Chrystusa.

Zastanówmy się również nad tym, czy my nie odrzucamy proroków. Czy w naszym życiu nie odrzucamy świadomie Jezusa i Jego nauki. Czy nie odrzucamy ludzi, których On posyła?

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po każdej Mszy św. do południa i przed Mszą św. popołudniową - adoracja eucharystyczna. Modlący się na różańcu mają okazję zmienić rozważane tajemnice i podjąć nową intencję. Tym razem modlitwie Róż różańcowych zawierzamy młodzież i dzieci przeżywające swoje wakacje. W przedsionku kościoła można dokonywać opłat związanych z posługą Pana Organisty. „Bóg zapłać” za ofiary!
  2. Dzisiaj trwa kolejna, cykliczna akcja oddawania krwi. W godz. od 8.30 do 12.30 w budynku remizy OSP Węglówka na wszystkich zainteresowanych oczekiwać będą pracownicy Centrum Krwiodawstwa z Myślenic. Organizatorom – Parafialnemu Zespołowi „Caritas” oraz Węglowskim Strażakom dziękujemy za tę, tak bardzo potrzebną, pozytywną inicjatywę.
  3. Msza św. Przy Kaplicy na Straszydle będzie w następną niedzielę o godz. 14.00. Zapraszamy.
  4. W ostatnim tygodniu docierały do nas nowe, jeszcze bardziej niepokojące informacje dotyczące naszego współbrata ks. Michała Olszewskiego. Wyrażamy wdzięczność za wszelkie dotychczasowe świadectwa solidarności, ludzkiej życzliwości i chrześcijańskiego wsparcia dla ks. Michała i całego Zgromadzenia. Pragniemy wzmóc nasz modlitewny wysiłek na rzecz sprawiedliwego wyjaśnienia tej sprawy i uwolnienia ks. Michała. W najbliższy czwartek 11 lipca o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w tej intencji. W każdy 2 czwartek miesiąca będziemy modlić się w intencji ks. Michała. Zapraszamy parafian do tej wspólnej modlitwy.
  5. Księża Sercanie w dniu 10 lipca br. (środa) w Krakowie przyjmują kandydatów do Zgromadzenia. Więcej informacji u tutejszych Duszpasterzy. Czekamy i zapraszamy. A wszystkich prosimy o modlitwę w intencji nowych powołań do Sercanów.
  6. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy. W dni powszednie, od godz. 17.30, w niedzielę od 16.30.
  7. O. Maksymilian Kolbe, rtm. Pilecki i rodzina Ulmów są polskimi bohaterami z krwi i kości. Kim byśmy byli, gdybyśmy pozwolili sobie na zapomnienie o nich ? Pisze o tym dzisiejszy  „Gość Niedzielny”. Dla dzieci jest „Mały Gość” oraz czasopismo „Staś”.

Wszystkim Uczestnikom Liturgii w naszych kościołach, życzymy dobrego, kolejnego tygodnia. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by