MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

VI Niedziela Zwykła – 17 lutego 2019 r.

Ogłoszenia Parafialne

W dzisiejszej ewangelii Jezusowe „błogosławieństwa” przeplatają się z Jego przestrogą zamkniętą w słowach „biada”. Błogosławieństwa łączą się ze szczęśliwą przyszłością, „biada” dotyczy źle przeżywanej teraźniejszości, która ostatecznie może zaowocować nieszczęśliwą wiecznością. Słowa te są wiec z jednej strony pociechą dla wszystkich, którzy w życiu doczesnym „mają pod górkę”, a dla tych, którzy egoistycznie i kosztem drugich, a także dla oka innych przeżywają swoją doczesną codzienność - wezwaniem do zastanowienia. Warto więc pytać, które słowa są rzeczywiście dla mnie?

1.      W najbliższy piątek, 22 lutego br., w ramach dekanatu Dobczyckiego, do którego przynależy i nasza parafia, jesteśmy zaproszeni do udziału w pielgrzymce do sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. W programie Msza św. o godz. 17.00 i różańcowa procesja światła z relikwiami Papieża Polaka. Zapisy w zakrystii i kancelarii do środy włącznie. Koszt – dowolna ofiara. Wyjazd spod kościoła parafialnego o godz. 15.30.

2.      Spotkania grup parafialnych w najbliższym tygodniu: Oaza Dzieci Bożych – piątek, godz. 17.00, Ministranci – sobota, godz. 10.00 i Lektorzy – sobota, godz. 10.30. Spotkania kandydatów do bierzmowania w grupach według stałego harmonogramu. Spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa – w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej a więc o godz. 18.00, na plebanii. Nowe osoby mile widziane!

3.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nowe numery „Źródła”, „Gościa Niedzielnego”, oraz czasopisma dla dzieci „Ola i Jaś”.

4.      Dziękujemy Panu Andrzejowi Płoskonce za odnowienie paramentów używanych do Liturgii.

5.      Dziękujemy również za przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania i złożoną przy tej okazji ofiarę 120 zł. W najbliższym tygodniu o podjęcie prac porządkowych prosimy kolejne osoby: (kościół parafialny) Marię Ziębę, Grażynę Gaweł, Elżbietę Gołąb, Władysławę Franczak, Katarzynę Gaweł, Danutę Krzysztofek, Emilię Krzysztofek; (kościół górny) Zofię Paryl, Monikę Nawara, Beatę Jarosz.

Wszystkim Gościom, Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, życzymy – błogosławieństwa Bożego i szczególnej opieki naszej Patronki. Szczęść Boże!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej serdecznie zaprasza na koncert charytatywny dla Ali Dudy, który odbędzie się 3 marca (niedziela) o godz. 18.00 w Hali Sportowej w Wiśniowej. Podczas koncertu wystąpią Zespól Regionalny „Banda Burek”, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, Zespół Regionalny „Węglowianie”, Zespól „Symphony”.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej  serdecznie zaprasza do współpracy. Zapraszamy do dzielenia się z nami starymi fotografiami przedstawiającymi lokalne tradycje rzemieślnicze, rękodzielnicze, handlowe, a także wiśniowskie jarmarki w „działaniu” Inwentaryzacja zorganizowana zostanie w każdym sołectwie, a szczegóły zostaną podane na stronie internetowej GOKiS oraz Urzędu Gminy Wiśniowa

Kurs Księgowości w zakresie komputerowego prowadzenia firmy – spotkanie organizacyjne: 22.02.1019 r. (piątek), godz. 17.00, Centrum Kultury w Wiśniowej.

Projekt i realizacja: © 2011 by