MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

XXIX Niedziela Zwykła – 21 października 2018 r.

Ogłoszenia

Jedną z pokus, która może zagrażać naszemu życiu duchowemu to pragnienie znaczenia, panowania, bycia lepszym od innych. Jezus w takiej sytuacji zaleca pokorę. Obroną, według Niego przed takimi postawami ma być służba innym. „Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym”. Uczmy się takiej służby od Niego!

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Pamiętajmy w naszej codziennej modlitwie o misjonarzach i misjonarkach szczególnie pochodzących z Polski. Dziękujmy Bogu za dar wiary i prośmy o odwagę chrześcijańskiego świadectwa wobec innych. W intencji misji wspólnotowo modlić się będziemy zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych, na które wszystkich parafian zapraszamy codziennie o godz. 17.30, a  w niedzielę o godz. 16.30.
  2. W najbliższy piątek zapraszamy kandydatów do bierzmowania na różaniec, Mszę św. wieczorną i spotkanie.
  3. Spotkanie grup: Oaza Dzieci Bożych – piątek 16.45, Ministranci, Lektorzy – sobota, godz. 10.00
  4. Dziękujemy woluntariuszom i ofiarodawcom z Dnia Papieskiego. Do puszek zebrano na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia 1980 zł. i 5 Euro.
  5. Przyjmujemy na wypominki, najlepiej przyjść do kancelarii parafialnej (dni powszednie) w godzinach: 9.00 - 12.00 albo  15.00 - 17.00.
  6. Przyszła niedziela, 28 października br., to dzień solidarności z Kościołem prześladowanym, - tym razem z Kościołem w Pakistanie. Obok potrzebnej modlitwy za chrześcijan mieszkających na tamtym terenie, naszą solidarność możemy okazać również przez „dar serca” złożony do puszek, a także  poprzez wysłany sms o treści „RATUJE” na numer 72405. Więcej informacji o współczesnych prześladowaniach chrześcijan znajdziemy na stronie internetowej: www.pkwp.org
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Źródła”, a także gazety  ChiT (Chrystus i Ty) wydanej z okazji 40. rocznicy wyboru polskiego  papieża i jubileuszu niepodległości.
  8. Dziękujemy za  życzliwość w postaci różnych darów przekazywanych na plebanię, Panu Januszowi Gawłowi za prace wykonane na rzecz parafii, Osobom zaangażowanym w przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania, a także złożoną przy tej okazji ofiarę 160 zł. W przyszłym tygodniu do prac porządkowych zapraszamy Przedstawicieli kolejnych rodzin według grafiku, który znajdziemy w gazetce i na stronie internetowej  (w kościele parafialnym: Marię Cygal, Małgorzatę Drabik, Bożenę Drabik, Anielę Kuchnia, Stanisławę Karpierz, Edytę Ziębę, Stanisławę Ziębę, Stanisława Majdę; w kościele górnym: Marię Ślósarz, Marię Leśniak).

Gościom, Parafianom, Solenizantom, Jubilatom - życzymy błogosławionego tygodnia!

Projekt i realizacja: © 2011 by