MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 r.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobroczyńcom, z okazji Świąt Wielkanocnych, życzymy radości i pokoju, który tchnął w swoich uczniów Zmartwychwstały Pan, gdy ukazał im się na nowo! Niech Jezus doda wszystkim odwagi do świadectwa o Jego miłosiernej miłości. Radosnego Świętowania!

Z darem wdzięcznej modlitwy - Duszpasterze

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Przeżycie na nowo Zmartwychwstania Pańskiego prowokuje nas do wzajemnego dzielenia się darami miłosierdzia. Przebaczono nam nasze winy, potrzeba więc abyśmy i my wychodzili do innych z gotowością przebaczenia. Otrzymaliśmy Chrystusowy pokój, aby go wprowadzać w nasze wzajemne relacje.

2. Dziękujemy wszystkim, których trud i wysiłek pomógł nam godnie przeżyć tegoroczne Triduum Paschalne. Myślimy tu o między innymi o naszej młodzieży zaangażowanej wraz z Księdzem Wikariuszem w przygotowanie dekoracji ciemnicy i grobu, o Strażakach, trzymających honorową wartę przed Najświętszym Sakramentem, o  Nadzwyczajnym Szafarzu, Lektorach i Ministrantach zatroskanych o właściwy przebieg Liturgii, o Rodzinach, Małżeństwach czy też pojedynczych osobach, które podjęły inicjatywę nocnego czuwania z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, o Orkiestrze, Scholi, Panu Organiście, Osobach czytających i śpiewających słowa zapisane w Piśmie św., o Delegacjach noszących sztandary i feretrony. Podziękowanie kierujemy pod adresem Księży, którzy ofiarnie podejmowali posługę spowiedzi św. Dziękujemy jeszcze raz Braciom i Siostrom z Róż różańcowych, a także uczestnikom Gorzkich Żalów  za ofiary złożone na kwiaty zdobiące świątynię parafialną. Dziękujemy za obecność na celebracjach Triduum Paschalnego, modlitwę i ofiary złożone przy okazji adoracji krzyża św. Wszystkim  za wszystko z serca płynące „Bóg zapłać”!

3. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych, a więc w poniedziałek – Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona będzie na rozwój Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. W tym dniu również pragniemy poprzez modlitwę wyrazić naszą wdzięczność Księdzu Wikariuszowi Wojciechowi Adamusowi oraz Księdzu Jerzemu Wełnie za ich zaangażowanie na rzecz naszej parafii. Okazją do tego jest Ich dzień imienin, który przypada w tym tygodniu. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w modlitewną wdzięczność za ich posługę pośród nas, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00. Wtedy naszym Solenizantom przekażemy życzenia.

4. W najbliższy piątek, z racji oktawy uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się Sercańskie Czuwanie Młodzieży. Początek o godz. 19.00. Zainteresowanych ewentualnym udziałem w tym wydarzeniu prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej, do środy włącznie.

6. W Niedzielę Miłosierdzia uroczystości w Łagiewnikach. Główna Msza św. pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o godz. 10.00. Z soboty na niedzielę od godz. 21.00 nocne czuwanie w bazylice Miłosierdzia.

7. W niedzielę Miłosierdzia, w naszej parafii, będzie okazja wesprzeć materialnie w zbiórce do puszek Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” z Wiśniowej, działające pośród nas już od 10 lat. Już dzisiaj dziękujemy za to wsparcie.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, „Naszej Arki” „Czasu Serca”, czasopisma dla dzieci „Ola i Jaś”, a także naszego kwartalnika „Lepiej Być”. Dziękujemy na ręce Pani Barbary Tokarz Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wydania kolejnego numeru parafialnej gazetki.

8. Jesteśmy wdzięczni  za przygotowanie naszych kościołów do niedzieli i złożone przy tej okazji ofiary. Do tych prac w następnym tygodniu zapraszamy następujące osoby - kościół parafialny: Jadwigę Murzańską, Małgorzatę Knofliczek, Katarzynę Filipiak, Janinę Obajtek, Krystynę Plewę, Annę Jabłońską, Małgorzatę Obajtek, a do kościoła górnego: Bronisławę Olesek, Katarzynę Myszaogląd, Henrykę Szałwiję. Panie: Urszula Krzysztofek, Zofia Jasiewicz i Barbara Tokarz włączyły się w przygotowanie kościoła do Wielkanocy.

Szczególne słowa podziękowania chcemy skierować pod adresem Wszystkich Osób, które pracowały na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy również Dobroczyńcom z Węglówki i Kasiny za dary świąteczne. Wszystkim, jeszcze raz życzymy dobrego świętowania!

Projekt i realizacja: © 2011 by