MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

XI Niedziela Zwykła - 17 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia

Jezus zwraca dziś naszą uwagę na rzeczywistość Królestwa Bożego, które głosił i budował zarazem. Ono rośnie pomiędzy nami dzięki zasianemu przez Niego Słowu. Ten wzrost dokonuje się w sposób spokojny, podobnie jak dzieje się z ziarnem wrzuconym w ziemię. Jako obywatele tego Królestwa Miłości winniśmy wyrabiać w sobie cnotę cierpliwości. Na owoce przyjdzie czas. Najważniejsze, abyśmy byli otwarci na przemiany, które dokonują się w człowieku dzięki Jezusowi i podejmowali codzienna walkę grzechem i słabościami, które jak chwasty zagłuszają wzrost rośliny

1. Dzisiejsza Msza św. o godz. 17.00 w intencji zmarłych, jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą, zostanie odprawiona na cmentarzu.

2. W najbliższy piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną wraz z Rodzicami. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W sobotę, podczas Mszy św. wieczornej, chcemy wyrazić wdzięczność Panu Bogu za obecność w naszej parafii i wszelką posługę ks. Józefa Cempury. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości!

3. W niedzielę odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. Msze św. w kościele parafialnym o  godz. 7.30, 9.00, 11.30 – suma odpustowa z procesją. Msza św. o godz. 17.00 – wyjątkowo w górnym kościele. W przeżywaniu tej uroczystości pomoże nam ks. Wiesław Pietrzak, sercanin z Krakowa. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie - nasz rodak, ks. Józef Gaweł, który w tych dniach obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich Parafian w tym wydarzeniu. Liczymy w sposób szczególny na obecność Orkiestry, osób noszących feretrony, baldachim, dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne w strojach. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w Liturgię.  Okazja do spowiedzi św. z okazji odpustu w sobotę, od godz. 17.15.

4. Z racji Jubileuszu kapłaństwa ks. Józefa Gawła w przyszłą niedzielę, przed Remizą strażacką, o godz. 15.00 planujemy specjalny koncert muzyczny, na który zaproszeni są wszyscy Parafianie. Będzie to okazja, aby posłuchać muzyków z Ukrainy oraz wspólnie jeszcze raz spotkać się z naszym Jubilatem także przy kawie i ciastku. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w tym przedsięwzięciu.

5. Zapraszamy młodzież  naszej parafii na Sercanskie Dni Młodych do Pliszczyna w dniach od 25 do 30 czerwca br. Szczegóły na stronie internetowej www.sercanskie.pl oraz w kancelarii parafialnej.

6. Zachęcamy do licznego udziału w codziennych nabożeństwach czerwcowych. Każdorazowo odbywają się one po Mszach św. wieczornych.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do naszej dyspozycji mamy nowe numery „Źródła”, „Gościa Niedzielnego”, dla dzieci – „Małego Gościa” oraz czasopisma „Ola i Jaś”.

8. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki „śladami ks. Jana Ślósarza” do Lwowa za wszelką życzliwość, budowanie dobrej atmosfery podczas naszego wyjazdu, a Parafianom za modlitwę

9. Pragniemy wyrazić nasza wdzięczność Panu Romanowi Gawłowi i Jego Rodzinie za ufundowanie i wykonanie schodów na plebanię oraz naprawę ubytków w schodach do kościoła.

10. Dziękujemy za przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania W najbliższym tygodniu o podjęcie prac porządkowych prosimy następujące osoby: (kościół parafialny) Małgorzatę Murzańską, Zofię Franiak, Teresę Murzańską, Stanisławę Franiak, Elżbietę Murzańską, Ewę Murzańską, Grażynę Goryl (kościół górny) Krystynę Cież, Elżbietę Sukta, Danutę Swalarz.

Wszystkim Gościom, Parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i wsparcia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by