MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

Niedziela, 16 czerwca 2019 r. - Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia Duszpasterskie

Nie jest łatwo przyjąć prawdę o jedynym Bogu w trzech osobach. Wie dobrze o tym Chrystus, dlatego posyła swoim uczniom Ducha Świętego, aby Jego mocą otworzyli się na tajemnicę Boga. Prośmy i my Ducha Świętego, aby wzmocnił w nas wiarę. Niech każdy, świadomie przez nas uczyniony znak krzyża świętego, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, umacnia nas w przekonaniu, że oddajemy cześć Jedynemu Bogu i wysławiamy Jego wielkość w potędze działania.

1. Niedziela Trójcy Św. jest ostatnim dniem wielkanocnego okresu spowiedzi św. i Komunii św., do której są zobowiązani katolicy.
  2. W najbliższą środę – zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna o godz. 8.00 rano. Serdecznie zapraszamy całą Społeczność Szkolną wraz z Rodzicami. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 10.00 w górnym kościele wyruszymy w procesji eucharystycznej do dolnego kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców osiedli i młodzież według porządku z poprzednich lat. Prosimy dziewczynki z przedszkola oraz z klasy I i II o sypanie kwiatów (próba w środę po Mszy św. wieczornej). Dzieci klasy III zapraszamy do udziału w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy Straż Honorową Serca Jezusowego, strażaków ze swoimi sztandarami, a także orkiestrę. Zachęcamy do przystrojenia swoich domów na trasie procesji, a także przygotowania feretronów i obrazów, które zazwyczaj są niesione w procesji. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej. W związku z uroczystością Bożego Ciała – zbiórka ministrantów i Lektorów we wtorek, o godz.19.00.
  4. W czwartek, o godz. 18.00 – spotkanie Oazy „Dzieci Bożych” kończące rok formacyjny.
  5. W przyszłą sobotę, o godz. 18.00 – Msza św. i spotkanie kończące pracę formacyjną w Ruchu Domowego Kościoła. Wciąż można dołączyć do tej grupy. Propozycja skierowana jest do małżeństw. Serdecznie zapraszamy!
  6. W przyszłą niedzielę, o godz. 17.00, na cmentarzu - Msza św. za zmarłych Parafian. Przy tej okazji zadbajmy o porządek przy rodzinnych grobach, tym bardziej, że we wtorek i środę, ma być wreszcie koszony cmentarz. Zeszłotygodniowe upały uniemożliwiły wykonanie tych prac w terminie zapowiadanym wcześniej. Z góry dziękujemy!
  7. Gratulujemy Młodzieży, która w zeszłym tygodniu przyjęła sakrament bierzmowania. Życzymy Im, aby przeżycia tamtego dnia pomogły w jeszcze większym zbliżeniu się do Boga. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości, wkładając swój wysiłek w uporządkowanie i przystrojenie kościoła oraz placu przykościelnego. Rodzicom Młodzieży składamy podziękowania za dar ołtarza, którym jest puszka do rozdawania Komunii św. pod dwiema postaciami.
  8. Zachęcamy młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Sercańskich Dniach Młodych, które odbędą się w Pliszczynie k/Lublina w dniach od 24-29 czerwca br. Zapisy i dodatkowe informacje można uzyskać u księdza Wikariusza. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej: www.sercanskie.pl W przedsionku kościoła znajdziemy folderki zapowiadające to wydarzenie.
  9. Dziękujemy za wszelkie prace wykonane w ubiegłym tygodniu na rzecz parafii oraz za przygotowanie naszych kościołów do świętowania i złożoną ofiarę 120 zł. Do tych prac w następnym tygodniu zapraszamy kolejne osoby. W kościele parafialnym: Janinę Drab, Aleksandrę Drabik, Beatę Poradzisz, Władysławę Matluch, Elżbietę Drabik; w kościele górnym:  najpierw (przygotowanie do Bożego Ciała) Annę Ślósarz, Zofię Drabik, Justynę Drabik, a następnie Helenę Jasiewicz, Halinę Ziębę, Marię Murzańską.

Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim Parafianom, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Naszej Patronki. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by