MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.
Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

tyhjj

Losowe zdjęcia:

XXVIII Niedziela Zwykła – 13 października 2019 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Wdzięczność to najpiękniejszy sposób uwielbienia Boga. Niech przykładem dla nas będzie samarytanin, który po uzdrowieniu powrócił do Jezusa, aby Mu podziękować. Pamiętajmy o dziękczynieniu w naszych codziennych modlitwach!

1. Dzisiaj w Kościele polskim przeżywamy XIX Dzień Papieski, pod hasłem „Wstańmy, chodźmy!”. Jest on dobrą okazją, aby z jednej strony powrócić do nauczania św. Jana Pawła II, z drugiej zaś wesprzeć Fundację Nowego Tysiąclecia, która jest żywym pomnikiem naszego polskiego papieża. Przed kościołem woluntariusze zbierają do puszek środki, które przeznaczone będą na stypendia dla młodzieży. Za dar serca dziękujemy!

2. Obecna niedziela jest w naszej parafii również dniem modlitw za misjonarzy i misjonarki oraz o nowe powołania misyjne. Dziękujemy ks. Markowi Przybysiowi, sercaninowi z Olsztyna, wcześniej misjonarzowi w RPA za obecność  i głoszone słowo.

3. Dzisiaj o 16.30 ostanie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

4. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych.

5. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. wieczorną Nauczycieli, Pracowników szkoły, Uczniów i Rodziców. Dzień Komisji Edukacji Narodowej będzie dobrą okazją do modlitewnej wdzięczności ludziom zaangażowanym w proces przekazywania wiedzy i wychowania. Podobnie, z okazji święta św. Łukasza, w piątek otoczymy modlitwą Pracowników Ochrony Zdrowia z naszej parafii.

6. W czwartek, w ramach parafialnego tygodnia misyjnego, wyjazd do Stadnik – godz. 16.00. Tam wspólny różaniec, zwiedzanie muzeum misyjnego Księży Sercanów. Propozycja szczególnie skierowana do Dzieci z Rodzicami oraz  Młodzieży. Chętnych prosimy o zapisy (do wtorku włącznie). Zapraszamy!

7. W sobotę, o godz. 17.00, wyjazd na sercańskie nocne czuwanie młodzieży, które odbędzie się w Krakowie-Płaszowie. W programie czuwania: świadectwa Maty Ławskiej (wokalistka TGD „Trzecia Godzina Dnia”) i Michała „Pax” Bukowskiego (raper, prowadzi „Studio Raban” w TVP), okazja do spowiedzi, o północy Msza św. niedzielna. Powrót z czuwania ok. 2.00 w nocy. Zapisy u ks. Wikariusza do czwartku.

9. Spotkania Grup Parafialnych: „Oaza Dzieci Bożych” – piątek, godz. 16.30, Ministranci, Lektorzy – sobota, godz. 10.30.

8. Od 14 października (poniedziałek) będziemy przyjmować wypominki roczne i listopadowe. Najlepiej przyjść do kancelarii w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 12.00 albo od 15.00 do 17.00. Przy tej okazji niejednokrotnie są zamawiane intencje mszalne na przyszły rok, stąd pragniemy poinformować, że na prośbę wielu parafian, od stycznia w każdą środę, w ramach nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, będzie odprawiana tzw. Msza św. zbiorowa w intencjach dotyczących żywych i zmarłych.

10. W ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w dniu 26 października br. (sobota) w godzinach od 9.00 do 11.00 przeprowadzimy zapowiadaną zbiórkę elektrośmieci oraz złomu. Przywiezione wtedy rzeczy na parking przed cmentarzem od razu zostaną załadowane na podstawiony samochód. Pozyskane w ten sposób środki zasilą fundusz misyjny, który wspomoże budowę studni w Czadzie.

11. Dziękujemy za przekazane dary na plebanię oraz przygotowanie naszych kościołów do niedzielnego świętowania. W najbliższym tygodniu o podjęcie tych prac prosimy następujące osoby: (kościół parafialny) Agatę Michalak, Iwonę Majewska, Martę Łukasik, Monikę Murzańską, Magdalenę Marszalik, Monikę Wach, Celinę Pacek, Justynę Harkabuz, Małgorzatę Mądralę; (kościół górny) Aleksandrę Łabędź, Janinę Łabędź, Teresę Ślósarz.

Gościom, Parafianom, Ofiarodawcom wspierającym misyjne i parafialne inwestycje - dziękując, życzymy dobrych i błogosławionych dni w rozpoczynającym się tygodniu. Szczęść Boże!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ostatnim czasie powstała oddolna inicjatywa części Węglowian dotycząca konieczności przywrócenia częstszych połączeń komunikacyjnych z Wiśniową i Myślenicami. W związku z tym przygotowano pismo do Marszałka Województwa Małopolskiego z prośbą o wygenerowanie potrzebnych funduszy na dofinasowanie takich połączeń. Wszyscy zainteresowani tą sprawą mogą podpisać przygotowaną petycję, która ma być między innymi dostępna w sklepie.

Projekt i realizacja: © 2011 by