MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Baner rok liturgiczny

Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

I Niedziela Adwentu - 28 listopada 2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Adwent to czas „odchudzania” serca ze wszystkiego, co je obciąża i utrudnia praktykowanie miłości. Nałogi, złe przyzwyczajenia, fascynacja tylko tym, co materialne i doczesne, łatwe uleganie pożądliwości, to tylko niektóre z ograniczeń chrześcijańskiego życia. Czuwanie nad sobą oraz modlitwa w każdym czasie i każdym położeniu mogą pomagać nam w wyzwalaniu się z duchowych barier. Mamy do tego kolejną w życiu okazję poprzez dar czasu adwentu. Nie rezygnujmy zbyt łatwo z takiej okazji  szczególnej łaski.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Nie jest to okres pokutny, niemniej podejmujemy wysiłek pracy nad sobą, aby być przygotowanym na spotkanie z naszym Zbawicielem. Pomocą dla nas mają być Msze św. roratnie, które w naszym kościele, podobnie, jak w roku poprzednim, będą odprawiane od poniedziałku do piątku, o godz. 16.30 i 18.00, a w sobotę o godz. 7.00. Dodatkowa Msza św. o 16.30 jest przeznaczona dla dzieci młodszych do 5 klasy szkoły podstawowej włącznie. Będzie ona również transmitowana drogą internetową. Dzieci starsze, Młodzież i Dorosłych zapraszamy na godz. 18.00. W sobotę tylko jedna Msza św. roratnia, o godz. 7.00 dla Wszystkich. W tym roku ze względów pandemicznych, nie będzie losowania figurki Matki Bożej i jej przekazywania od Rodziny do Rodziny.

2. Wraz z Adwentem w Kościele polskim rozpoczynamy nowy, cykl duszpasterski pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” z mottem biblijnym: „Ten, kto Mnie spożywa będzie żył na wieki” (J 6, 57). Propozycja ta ma nam uświadomić na nowo, że przyjmując w Komunii Chrystusa, winniśmy Jego miłość i zasady wprowadzać w naszą codzienność także poza kościołem, dzieląc się przy tym z innymi łaskami, którymi nas Bóg obdarował.

3. Dziękujemy za dzisiejszą pomoc duszpasterską ks. Franciszkowi Wielgutowi ze Stadnik.

4. Wraz z Parafialnym Zespołem Caritas postanowiliśmy ponownie dołączyć naszą parafię do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Fundacji „Małych Stópek” pod hasłem: „Paczuszka dla Maluszka”. Celem akcji, jak zaznaczają to jej organizatorzy, jest „zbiórka artykułów chemii kosmetycznej i przygotowanie bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci. Potrzebne są artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki. Pomoc idąca za pośrednictwem akcji, obejmuje maluszki w trudnej sytuacji życiowej oraz mamy, oczekujące narodzin swojego dzieciątka”.  W związku z tym w naszych kościołach są ustawione choinki, z których można zabrać ze sobą symboliczne bombki, następnie przygotować paczki, złożyć je pod jedną z choinek w kościele parafialnym albo górnym. Przed świętami, zarząd Parafialnego „Caritas” zorganizuje transport prezentów do wskazanego przez Fundację Domu Samotnej Matki albo Hospicjum dla Dzieci znajdującego się w naszym rejonie. Więcej o tej adwentowo-bożonarodzeniowej propozycji na stronie internetowej: www.paczuszkadlamaluszka.pl

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca grudnia. W czwartek „Godzina Święta” o 17.30. Okazja do spowiedzi św. w piątek od 6.30, od godz. 16.00 podczas adoracji od 17.30 i od godz. 20.00. O 20.30 - Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży, zwłaszcza dla kandydatów do bierzmowania. W sobotę różaniec, godz. 18.00. Odwiedziny chorych w tym miesiącu planujemy na czas po 20. grudnia.

6. Spotkania grup parafialnych: Caritas – dzisiaj, o godz. 18.00; kandydaci na lektorów – wtorek, godz. 19.00; Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa – czwartek, godz. 19.00.

7. Intencja modlitewna dla modlących się na różańcu w grudniu: o pojednanie, zgodę w rodzinach, sąsiedztwach i społeczeństwie oraz szacunek dla każdego ludzkiego życia.

8. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Mszy św. o godz. 7.30 i 9.00 w górnym kościele, pobłogosławimy opłatki wigilijne, w które następnie będzie można się zaopatrzyć u Pana Organisty, a w tygodniu w zakrystii.

9. Dziękujemy Strażakom za wycinkę drzew na górnym cmentarzu. Wyrazy uznania kierujemy pod adresem Panów: Tadeusza Kuchni, Tadeusza Michalaka, Marcina Jasiewicza, Władysława Kuchni, Piotra Weszki, Pawła Matlucha, Marka Matlucha, Szymona Szewczyka, Huberta Łukasika, a także Bronisława Filipiaka. Podziękowania za inne prace wykonane na rzecz parafii kierujemy również w stronę Panów: Romana Gawła, Janusza Gawła, Jana Lisa. Dziękujemy za przygotowanie wieńca adwentowego Pani Marysi Poradzisz, zaś rodzinie Państwa Kuchniów za ofiarowanie choinki.

Niech Boży pokój ogarnie Dobroczyńców naszej wspólnoty zakonnej, Gości, Parafian, przeżywających w naszych kościołach niedzielną liturgię albo łączących się z nami drogą internetową. Szczęść Boże!

Projekt i realizacja: © 2011 by