MÓDLMY SIĘ:

który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

Darem miłosierdzia jest pokój serca, który przynosi Chrystus Zmartwychwstały ze swoim słowem. Zechciejmy go przyjąć poprzez zaufanie Jego otwartemu dla nas Sercu i wyznanie wiary skierowane w stronę Chrystusa: „Pan mój i Bóg mój”.

1. Obecna niedziela, kończąca oktawę Zmartwychwstania Pańskiego, z woli św. Jana Pawła II, stała się świętem miłosierdzia. Dziękujemy dziś Bogu za Jego gotowość nieustannego przebaczania nam grzechów. Uczymy się zarazem dzielić się miłosierdziem między sobą. Ten dzień jest również patronalnym świętem Caritasu. Z wdzięcznością polecamy Panu Bogu wszystkich, którzy są gotowi formować w sobie wyobraźnię miłosierdzia, a także ją praktykować. Niech światło Ducha Świętego nieustannie towarzyszy Członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas, aby odważnie i zawsze z sercem odpowiadali na kolejne wyzwania codzienności. O godz. 15.00, wraz z tą wspólnotą, zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, dla uwielbienia Boga i polecenia wszystkich spraw, które wymagają Jego szczególnej interwencji.

2. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. przedpołudniowej - adoracja eucharystyczna. W przedsionku kościoła można dokonywać wpłat związanych z posługą Pana Organisty. Wszystkich odmawiających dziesiątek różańca, w miesiącu kwietniu, prosimy o przedłużenie intencji marcowej i ofiarowanie swojej modlitwy z prośbą o poszanowanie w naszej Ojczyźnie życia ludzkiego od poczęcia po naturalną śmierć.

3. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona z 25 marca. W tym dniu będzie można podjąć adopcję życia poczętego. Jutro, odpowiednie druki będzie można podpisać i złożyć na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 na ołtarzu Serca Jezusowego.

4.  Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako biblijną. Podejmiemy po raz ósmy inicjatywę narodowego czytania Pisma św., w ramach którego przybliżymy sobie Dzieje Apostolskie. Pięć minut przed każdą Mszą św. czytany będzie przez naszych Parafian wybrany fragment wspomnianej księgi Pisma św. Na zakończenie Mszy św. będzie można wylosować fragment Pisma św.

5. Za tydzień w niedzielę w Warszawie, pod patronatem Episkopatu Polski, odbędzie się Narodowy Marsz Życia. Proponujemy wspólny, jednodniowy wyjazd na to wydarzenie. Koszt autobusu w zależności od ilości zgłoszonych osób między. 100 - 150 zł. W drodze powrotnej postaramy się nawiedzić Jasnogórskie Sanktuarium w Częstochowie.  Planowany wyjazd spod kościoła w niedzielę 14 kwietnia br. o godz. 4.15. Powrót ok. godz. 23.00. Zapisy do poniedziałku, do godz. 20.00.  Zapraszamy - w sprawie szacunku dla ludzkiego życia potrzebne jest dzisiaj nasze świadectwo.

6. W Niedzielę Palmową nasza parafia wzbogaciła się o czterech nowych lektorów. Zostali oni ustanowieni przez księdza Dziekana podczas Mszy św., która miała miejsce w Wiśniowej.  Chłopcom i ich Rodzicom gratulujemy!

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i czasopism dla Dzieci: „Staś” i „Mały Gość Niedzielny”.

Dziękując za wszelką życzliwość i dary przekazane na plebanię, życzymy kolejnego, błogosławionego tygodnia pracy. Szczęść Boże!

Informacje z Sołectwa

* W dniu 11.04.2024 r. (czwartek) o godz.13.00 w strażnicy OSP Węglówka odbędzie się szkolenie na temat „Zmiany w dopłatach bezpośrednich i systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt w 2024 r.” oraz „Zmiany w przepisach KRUS”.

W czasie szkolenia doradca z ODR Myślenice będzie wypełniał wnioski o dopłaty bezpośrednie oraz będzie możliwość uzyskania konsultacji z pracownikiem oddziału KRUS Myślenice.

* Sołectwo, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Parafialny Zespół Caritas zapraszają mieszkańców do włączenia się w akcję sprzątania Węglówki, która odbędzie się w dniu 13.04.2024 r. Zbiórka obok strażnicy OSP o godz. 9.00.

Projekt i realizacja: © 2011 by