Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Oto są baranki młode - pieśń wielkanocna

2020-04-14 21:04

Czytaj więcej

Zmarł Tadeusz Fryc

2020-04-14 12:04

W dniu 14 kwietnia br. zmarł  Tadeusz Fryc, lat 81  (Węglówka, nr 210). Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16 kwietnia br. (czwartek) w kościele parafialnym.  O godz. 12.30 - różaniec, a  o godz. 13.00 - Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała Zmarłgo do grobu na pobliskim cmentarzu. Śp. Tadeusza polecamy modlitwie wszystkich Parafian.

 

Ze względu na czas zagrożenia epidemicznego w pogrzebie może wziąć udział tylko pięć osób z najbliższej Rodziny. Po odwołaniu zagrożenia, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Tadeusza Fryca, która będzie okazją do uroczystego pożegnania Zmarłego przez wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych, ale nie mogli tego uczynić. Z góry dziękujemy za zrozumienie tej sytuacji i prosimy o dostosowanie się do wytycznych służb sanitarnych. 

 

Różaniec w kaplicy przedpogrzebowej tylko w gronie najblizszej rodziny - 14 i 15 kwietnia br. (wtorek, środa), godz. 19.00

 +++++++++++++++++

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Błogosławieństwo potraw wielkanocnych do wykorzystania w domu.

2020-04-11 14:04

Czytaj więcej

Wigilia Paschalna - Światło Nadziei dla Świata - akcja biskupów Europy

2020-04-11 13:04

Biskupi europejscy w uzgodnieniu ze Stolicą Apostolską wyszli z incjatywą, aby w katolickich domach zapłonęła dzisiaj świeca w oknach podczas trwania Wigilii Paschalnej w kościołach. Ma to być znak łącznosci wszystkich katolików, którzy z pwodu epidemii koronawirusa nie mogą uczestniczyć w Liturgii w swojej parafii.

"Światto to w szczególny sposob wskazuje na nadzieję, gdyz przywodzi na myśl świecę paschalną - symbol Chrystusa Zmartwychwstalego, dawcy wszelkiego dobra, pokoju i życia". Bp Artur Miziński - Sekretarz Generalny Episkopatu Polski.

Można w ty wzgledzie, oczywiście zachowująć wszelkie zasady bezpieczeństwa, wykorzyustać do tego paschliki, które były w tym roku rozprowadzane przez Caritas.

Czytaj więcej

Objazd parafii z Najświętszym Sakramentem w asyście Straży

2020-04-10 17:04

Godzina rozpoczęcia przejazdu: 7.00.

Plan przejazdu: od kościoła parafialnego w stronę górnego kościoła, wjazd na osiedle Lisy, dalej na osiedle Wieczniaki, na parking przy górnym kościele, do osiedla Chałpniki. Następnie powrócimy do rozwidlenia i skierujemy się drogą na Węgierskie, wjazd na osiedle Draby, Wosie, Groty, dolna część parafii przez osiedla: Obajtki, Sternale, wjazd na osiedle Pilchy (do rodziny P. Górnich), następnie osiedle Dwór w stronę Łęgu, wjazd na osiedle Wosie (do rodziny P. Ryś). Następnie wjazd na Przylasek, do rodziny P. Drab, dalej w stronę kościoła parafialnego główną drogą, wjazd na osiedla Szczałba (do kapliczki), parking przy Strażnicy, wjazd na osiedle nad Rzeką (do P. Kuchnia), dalej główną drogą na Jaworzyce, wjazd na osiedle Las do osiedla Ciastonie, w drodze powrotnej wjazdna  osiedle Dział do rodziny P. Ziębów, następnie wjazd na osiedle Paryle do rodziny P. Ziębów, wjazd na osiedle Łabędzie do rodziny Kus i powrót do kościoła parafialnego przez Jaworzycę.

Mamy świadomość, że nie dojedziemy wszędzie. W wyborze miejsc, kierowaliśmy się możliwością dogodnego nawrotu.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Triduum Paschalnym

2020-04-07 22:04

Drodzy Parafianie, jednym ze sposobów zangażowania naszego w preżywanie Triduum Paschalnego, była adorcja euchrystyczna tak w dekoracji Ciemnicy, jak również Grobu Pańskiego. Od kilku lat  kontynuwaliśmy adorację prz Grobie Pańskim nawet w nocy. Swoje zaagażowanie w tym względzie wykazywała przede wszystkim Liturgiczna Słuzba Ołtarza. Lektorzy i Ministranci mieli swoje wyznaczone dyżru, by trwać w imieniu całej parafii w tym świetym czasie przed Najświętszym Sakramentem. Wdzięczni byliśmy również naszym strazakom za ich asystę pzy Grobie Pańskim. Niestety obecne obostrzenia epidemiczne (tylko 5 osób w jednym momencie w kościele, niemożność samodzielnego wychodzenia z domu dzieci i młodziezy poniżej 18 roku życia) ograniczają nam zaangażowanie adoracyjne. W Liście na Wielki Tydzień zapowiedzieliśmy możliwośc adoracji oczywiście z uwzględnieniem wytycznych władz sanitarnych. Zaproponowaliśmy wieksze zaangażowanie w konkretnym czasie przedstawicieli poszczególnych osiedli. Jednak pragniemy pozostawić jeszcze większą wolność wszystkim, tak aby nikt nie czuł się jakoś przymuszony i zaprosić do adoracji rzeczywiscie tylko tych, którzy noszą w sobie takie pragnienie. Przdstawiamy poniżej rozpisany grafik i możliwość włączenia się w wyznaczonym czasie w adorację najwyżej trzech lub czterech osób. W Wielki Czwartek, w godzinach od 10.00 do 12.00 będzie można potwierdzić telefonicznie albo drogą sms swoją chęć adoracji wybranym czasie. Jeśli nie uda się zebrać odpowiedniej liczby osób zmodyfikujemy przedstawiony przez nas program. W naszj propozycji pozostawiamy noc z piątku na sobotę, jako czas rodzinnej adoracji z poszanowaniem obowiązujcych przepisów. Można więc się nad tym programem zastanawiać, a na kontakt szczególnie liczymy w Wielki Czwartek w określonych godzinach. Jeśli wejdą jeszcze w życie jakieś szczególne obostrzenia (są zapowiadane równiez na czwartek),to oczywiście na bieżąco modyfikować będziemy nie tylko porgram adoracji, ale wszystkie inne przedsatwione w ostanim czasie propzycje przezywania Triduum Paschlnego, a zwłaszcza niedzieli Zmrtwychwstania Pańskiego. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc w organizacji Triduum Paschlnego w nasej parafii. W imieniu Duszpasterzy - ks. Sławomir Kamiński SCJ - proboszcz

Numery telefonów, z których będzie można skorzystać, by zgłosic swój akces do adoracji: 

tel.: 12 312 05 81; 12 271 42 82

kom. 730847678

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by