Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Nowenna przed Jubileuszowym aktem przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

2016-11-13 00:11

Komentarz do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Wprowadzenie

Myśl o potrzebie aktu intronizacyjnego została zapoczątkowana w związku z wszczęciem w archidiecezji krakowskiej w 1996 roku procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Rozalii Celakówny, krakowskiej pielęgniarki i mistyczki, zmarłej w czasie II wojny światowej. Wówczas światło dzienne ujrzały jej zapiski i można było poznać treść udzielonych jej objawień prywatnych, w których Jezus domaga się m.in. aktu intronizacyjnego od narodu polskiego. Świadczy o tym choćby ten zapis: „Jest ratunek dla Polski: jeżeli mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów i całkowitym zwrotem do Boga”.

Wieść o tego typu żądaniach Jezusa w objawieniach danych Celakównie szybko się rozniosła. Pojawiło się wiele inicjatyw oddolnych, których celem było doprowadzenie do aktu intronizacyjnego. Konferencja Episkopatu Polski powołała w 2004 roku Zespół ds. Społecznych Aspektów Intronizacji Chrystusa Króla. Od początku było wielu ludzi dobrej woli, autentycznie zaangażowanych w dzieło intronizacji Jezusa, zawierzających realizację swoich dążeń i oczekiwań Boskiej Opatrzności i wspierających pasterzy Kościoła w Polsce wytrwałą i cierpliwą modlitwą na rzecz należytego rozeznania sprawy. Okazało się również, że analogiczna myśl o konieczności uznania Chrystusa swoim Panem i Zbawicielem stanowi centralny rys duchowości i formacji wielu wspólnot i stowarzyszeń w Polsce, zwłaszcza środowiska oazowego i charyzmatycznego; jest też u podstaw spotkań młodzieży w Lednicy.

Ta niezwykła zbieżność myśli rzeszy wiernych, inspirowana nie tylko prywatnymi objawieniami, ale mająca wyraźne podstawy biblijne i szerokie rozwinięcie w nauczaniu Kościoła, szczególnie w encyklice „Quas Primas” Piusa XI, nie mogła być lekceważona, ani odkładana na bok. Pasterze Kościoła dostrzegli w niej bardzo konkretny oddźwięk zmysłu wiary ludu Bożego. W 2013 roku biskupi powołali do istnienia Zespół ds. Ruchów Intronizacyjnych. Owocem dialogu i współpracy Zespołu z przedstawicielami różnych ruchów intronizacyjnych jest zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Czytaj więcej

Zaproszenie na Jubileusz Mężczyzn

2016-11-06 10:11

 

Międzynarodowy ruch Mężczyzn Świętego Józefa, osoby zaangażowane w Nową Ewangelizację poprzez działania Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej zapraszają do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie na obchody Jubileuszu Mężczyzn.

Wydarzenie będzie odbędzie się w sobotę 12 listopada b.r. w godz. 15.00 - 21.00 w papieskim Centrum na Białych Morzach w Krakowie (ul. Totus Tuus 32).

Pragnieniem organizatorów jest, by przesłanie Miłosierdzia dotarło do wszystkich mężczyzn w Archidiecezji Krakowskiej, do mężczyzn w Polsce południowej, a także w całym kraju. Będzie to czas otwarcia się na Miłosierdzie Boga dla nas, abyśmy doświadczając go mogli żyć miłosierdziem wobec braci spotkanych w drodze.

Czytaj więcej

Dyspensa w piątek 11 listopada br.

2016-11-05 14:11

Z racji szczególnego charkteru tego dnia metropolita krakowski udzielił dyspensy od powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty (nr 2857/2015).

Czytaj więcej

Pogrzeb śp. Mariana Obajtka

2016-11-03 19:11

W dniu  3 listopada br. w rodzinnym domu zmarł  Marian Obajtek, lat 58 (Kobielnik 14). Różaniec w intencji zmarłego w kaplicy przedpogrzebowej w Węglówce 3 i 4 listopada br. o godz. 18.00. Wyprowadzenie z kaplicy przedpogrzebowej w  dniu 5 listopada (sobota) o godz. 13.00., różaniec w kościele w Wiśniowej o godz. 13.30, a  godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa. Następnie złożenie ciała zmarłego do grobu na tamtejszym cmentarzu. Śp. Mariana Obajtka polecamy modlitwie wszystkich parafian..

 

 

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

FINAŁ TURNIEJU W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR KSIĘDZA PROWINCJAŁA

2016-10-25 22:10

14708386_1151423398283333_120944352158410384_n.jpg

     W rozgrywkach o puchar księdza prowincjała wzięło udział 8 ministrantów i 9 lektorów z parafii w Sosnowcu, Chmielowie, Pliszczynie, Koszycach Małych, Florynce i Węglówce. W piątek wieczór, 21 października br., lektor Przemysław Bara z Pliszczyna wygłosił prelekcję o Narodowych Siłach Zbrojnych. Sobotnie rozgrywki poprzedziła poranna Msza święta, podczas której homilię wygłosił delegat księdza prowincjała ks. Damian Płatek SCJ.

     Sobotnie zawody, w kategorii ministrantów i lektorów, zostały przeprowadzone w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. System grupowy, gdzie każdy grał w każdym wyłonił ośmiu finalistów, którzy rozegrali mecze w systemie pucharowym. W tym roku jeden z naszych reprezentantów, Marcin zdobył III miejsce w kateorii Lektorów. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Czytaj więcej

Pogrzeb śp. Bronisława Draba

2016-10-24 19:10

 

W dniu  22 października br. w Krakowie zmarł Bronisław Drab, lat 74 (Węglówka 196). Różaniec w intencji zmarłego w kaplicy przedpogrzebowej 25 października br. o godz. 18.30. Wyprowadzenie z domu 26 października (środa) o godz. 13.15 (wcześniej różaniec w domu). Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, a następnie złożenie ciała zmarłego do grobu.

Śp. Bronisława Draba polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 

 

Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

R i P

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by