Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:Aktualności:

Nowy numer "Lepiej być"

2013-07-01 22:07

lb1.png

     Ukazał się nowy, odpustowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z artykułem dotyczącym stulenia naszej parafii, gdzie została zaprezentowana historia kościoła parafialnego p.w. MB Nieustającej Pomocy. Numer jest także dostępny w zakładce Lepiej być na naszej stronie internetowej. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Niedziela Grobowa przed Odpustem Parafialnym

2013-07-01 22:07

DSC00583.resized.JPG

     Spotykamy się na tydzień przed odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, by włączyć w jego obchody także i naszych bliskich zmarłych. Pragniemy podzielić się radością odpustową z naszymi krewnymi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi, którzy spoczywają na węglowskich cmentarzach. Niech nasza wspólna modlitwa wyprosi zmarłym łaskę życia wiecznego w Królestwie Niebieskim.

Czytaj więcej

Uroczystość świętych Piotra i Pawła

2013-06-29 14:06

piotr-i-pawe?.jpg

     Kościół umieszcza w jednym dniu uroczystość św. Pawła wraz ze św. Piotrem nie dlatego, aby równał go w prymacie z pierwszym zastępcą Chrystusa. Chodzi jedynie o podkreślenie, że obaj Apostołowie byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa życie swoje oraz że w Rzymie są ich relikwie i sanktuaria.

Czytaj więcej

Dziękczynienie Bożemu Sercu

2013-06-17 00:06

DSC07185.resized.JPG

     "W dzisiejszym świecie tak bardzo potrzeba miłości, która płynie właśnie z Bożego Serca. To Serce, które tak bardzo ludzi ukochało, nieustannie wskazuje nam drogę do świętości".

     Tradycyjnie w pierwszą niedzielę po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa przy kapliczce na osiedlu Jarosze zostałą odprawiona Msza Święta. Przy kapliczce, która posiada właśnie wezwanie Bożego Serca, zgromadziło się wielu parafian i gości, wystąpiła także orkiestra dęta OSP. Na całe szczęście dopisała także pogoda, dlatego ta szczególnie uroczysta Msza Święta była dla wielu wspaniałym przeżyciem i możliwością szczerego spotkania z Bogiem obecnym w każdym miejscu i czasie. 

      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.

Czytaj więcej

Lednica 2013 "W imię Ojca" - Fotogaleria

2013-06-13 22:06

1234.JPG

     Minęło już kilkanaście dni od najwspanialszego spotkania młodzieżowego pod słońcem, czyli LEDNICY 2013. Wrażenia i emocje, które kilka dni po były nie do opisania, teraz już troszkę opadły i możemy ze spokojem powiedzieć, że już czekamy na Lednicę w 2014 roku. A żeby zachęcić do wzięcia udziału zapraszamy do fotogalerii. :)

Czytaj więcej

Nowy numer "Lepiej być"

2013-06-10 22:06

lb1.png

     Ukazał się nowy numer naszej parafialnej gazetki "Lepiej być". Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z artykułem dotyczącym stulenia naszej parafii, gdzie została zaprezentowana historia węglowskiej straży pożarnej. Numer jest także dostępny w zakładce Lepiej być na naszej stronie internetowej. Autorom składamy serdeczne "Bóg zapłać".

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by