Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Aktualności:

Zmarł kardynał Stanisław Nagy Sercanin

2013-06-05 15:06

nagy.jpg

„Do powiedzenia mam dwa słowa, w których jest zamknięte to, z czym chcę iść do nieba, ale i na ziemię dzisiaj: przepraszam i dziękuję. Jakże bardzo przepraszam i jakże dziękuję niebu. Jakże bardzo ziemię przepraszam i ziemi dziękuję".

Czytaj więcej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

2013-06-02 23:06

DSC06658.resized.JPG

     Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało była dla naszej wspólnoty kolejnym świadectwem wiary w nieustanną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Od czasów średniowiecza czcimy naszego Pana ukrytego pod postaciami Chleba i Wina, ukrytego w monstrancji, w tabernakulum... A w ten szczególny dzień sam Chrystus "zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się jego dzieciom powodzi".

     W tym roku w naszej parafii tradycyjnie "udało się" zamówić pogodę, gdyż deszcz przestał padać dokładnie w czasie Mszy Św. i podczas procesji z kościoła górnego do parafialnego. Procesja do czterech ołtarzy zgromadziła wielu parafian i gości. Wyjątkowo dużo osób było też zaangażowanych w oprawę procesji: służba liturgiczna, niosący feretrony, obrazy, figury, sztandary, orkiestra dęta OSP, niosący baldachim, dzieci pierwszokomunijne oraz dziewczynki sypiące kwiaty i wielu innych. Pierwszy raz cała trasa procesji była przystrojona przez grupę młodzieżową.

     Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z uroczystości.

Czytaj więcej

Bierzmowanie

2013-06-02 23:06

DSC06535.resized.JPG

     W poniedziałek, 27 maja, czyli dzień po uroczystości Zesłania Ducha Świętego młodzież z gimnazjum przystąpiła do sakramentu bierzmowania, czyli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzieży z klas II i III sakramentu udzielił ks. biskup Józef Wróbel. W swoim kazaniu zwrócił uwagę na problem wiary wśród dzisiejszego młodego pokolenia, które musi ciągle wybierać, czy iść sladami Chrystusa, czy wybierać łatwiejszą drogę bez Boga. To szczególne wydarzenie jest nie tylko zewnętrznym znakiem wejścia w dorosłe chrześcijańskie życie, lecz także osobistym przyznaniem się i zaufaniem Bogu.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęciowej.

Czytaj więcej

I Komunia Święta

2013-06-02 22:06

DSC06055.resized.JPG

     Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu obchodzimy radosne święto Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Przypomina nam o tym Ewangelia, przypomina zmiana obrazu w ołtarzu głównym, a także zmiana liturgii. Ale nie możemy jednak zapominać o jednej ważnej rzeczy - Chrystus nie odszedł od nas na zawsze - jest zawsze obecny wśród nas, a kiedyś powróci w Chwale.

Dzień ten był także dla naszej parafii szczególnym świętem - do pierwszej komunii przystąpiły dzieci z klasy drugiej SP. Wspaniała uroczystość, podczas której gościliśmy także naszych księży rodaków, była ukoronowaniem ich rocznego wysiłku włożonego w jak najlepsze poznanie Chrystusa, najlepszego przyjaciela dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia kilku fotografii z uroczystości.

Czytaj więcej

Msza św. w kaplicy pw. św. Stanisława na Szczałbie

2013-05-13 20:05

DSC06035.resized.JPG

     "Tym razem dzięki modlitwie i wsparciu św. Stanisława obyło się bez deszczu" - tak możemy podsumować niedzielną Mszę Świętą w kapliczce pod wezwaniem świętego Stanisława na Szczałbie. Jak co roku, przy kapliczce zgromadziło się wielu parafian i gości, zagrała także orkiestra OSP. Po Mszy Św. została także odmówiona Litania Loretańska, gdyż w tej kapliczce wciąż podtrzymywana jest tradycja codziennych "majówek".

Czytaj więcej

"Tu jest coś więcej niż cegła..." - czuwanie młodzieżowe w Lublinie.

2013-05-13 00:05

b.800.600.0.1.s.stories.Galerie.2013.2013-05-04_czuwanie.54.JPG

     Po co jechać przez pół Polski i tracić prawie całą sobotę i niedzielę w długi weekend? Przecież można ten czas spędzić zupełnie inaczej: odpocząć, wyspać się, zrelaksować... Odpowiedź jest jednak prosta i jednoznaczna - każdy kto uczestniczył w czuwaniu, które odbyło się w Lublinie zbudował przez te kilkanaście godzin niezniszczalny budynek - świątynię swojej wiary. A jak było na czuwaniu? Ciężko to opisać, ale służymy pomocą i zachęcamy do udziału w następnych! :)

Czytaj więcej

Projekt i realizacja: © 2011 by