Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Święto Szkoły w Węglówce

Autor: AiT | Data: 2012-06-29 13:06

Od kilkudziesięciu lat Węglowskiej Szkole patronuje św. Józef rzemieślnik. Ten wspaniały człowiek, opiekun Matki Bożej i Jezusa, jest także przykładem ofiarnej i ciężkiej pracy. Pracy, która przynosi owoce i satysfakcję. Takiego patrona warto mieć ze sobą i na lekcji, na  klasówce i na przerwie, czy na boisku. I postać takiego Patrona pokazali nam uczniowie ZPO Węglówka.


     W pierwszą niedzielę czerwca w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z przeniesionym z dnia 1 maja Świętem Patronalnym ZPO Węglówka. Tradycyjnie rozpoczęła je uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Proboszcz. W swoim kazaniu zwrócił uwagę na postać patrona - św. Józefa, wskazując jego pokorę, prostotę oraz pracowitość jako cechy pozytywne do naśladowania przez każdego ucznia i człowieka. Zwrócił też uwagę na problemy współczesnego wychowania i edukacji dzieci i młodzieży oraz podziękował za wspaniałą współpracę na linii parafia - szkoła. Podczas Mszy Świętej był obecny także sztandar ZPO, który prowadził wszystkich zebranych po zakończonej eucharystii do budynku szkoły.

     Kiedy wszyscy zaproszeni goście, mieszkańcy Węglówki, uczniowie i Grono Pedagogiczne zajęli już miejsca w Sali Gimnastycznej, rozpoczęły się palnowane punkty uroczystości. NAjpierw tradycyjnie odśpiewano hymn narodowy, a następnie został wyprowadzony sztandar. Koljnym punktem były wystąpienia: pana Dyrektora ZPO Węglówka, zaproszonych przedstawicieli ze Starostwa Powiatowego oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Głos zabrał także p. Wiesław Stalmach, wójt gminy Wiśniowa. Wszyscy wspólnie podkreślali, że działaność takich placówek jak ta, jest bezcenna w procesie wychowania i kształtowania młodego pokolenia. Istnienie takich miejsc jak to świadczy zaś o potrzebie stałej współpracy pomiędzy organami władzy, Dyrekcją oraz Duchowieństwem.

Kolejnym etapem uroczystości był występ uczniów, którzy mówiąc tradycyjną gwarą węglowską, zaprezentowali krótką historię szkoły oraz w zabawny i satyryczny sposób przedstawili sytuację obecną. Szczególnie nagrodzone zostały słowa o braku zaplecza sportowego "Orlik2012". Po tym występie grupy uczniów, chór szkolny zaprezentował napisany kilka lat temu nieoficjalny Hymn Szkoły. Był to bowiem wstęp do części artystycznej. Wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie teatralne, sztukę pt. "Cień Ojca", która opowiadała o życiu św. Józefa. Młodzi aktorzy wypadli bardzo dobrze, pilnowani przez czuje oko p. Marii Leśniak. Dekoracje na uroczystość i przedstawienie wykonała wraz z grupką młodzieży gimnazjalnej p. Barbara Jugowiec. Przedstawienie nie było jednak ostatnim punktem uroczystości. Na koniec zaprezentowała się jeszcze orkiestra OSP Węglówka, która uświetniła swoim występem także Mszę Świętą. Po tym punkcie nadszedł czas na poczęstunek oraz spotkanie i rozmowy przy "kawie i ciastku". 

     Podsumowując, można potwierdzić, że stare motto szkoły: "Rodem Węglowianin, Sercem Polak, Talentem Obywatel Świata", świtanie pasuje do węglowskiej placówki. I miejsmy nadzieję, że jej absolwenci będą w przyszłości zdolni do budowania lepszego jutra.

Galeria:

_DSC2280.JPG_DSC2302.JPG_DSC2371.JPG_DSC2406.JPG_DSC2550.JPG_DSC2556.JPG_DSC2670.JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by