Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Sylwestrowe świętowanie

Data: 2012-01-02 11:01

Ostatni dzień roku kalendarzowego to okazja do robienia licznych podsumowań, wielu rozlicza stary rok i z nadzieją lub obawą patrzy na nowy. Jest to też okazja do podziękowania Bogu za jego błogosławieństwo, jakim otacza nas nieustannie przez wszystkie dni naszego ziemskiego życia. Ale Sylwester to także okazja do wspólnego świętowania i zabawy z okazji pożegnania starego, a rozpoczęcia nowego roku. 


     Prawie każdy planuje spędzić ten dzień wyjątkowo, inaczej niż zwykle. Dlatego organizowane są liczne bale, prywatki czy też imprezy masowe, aby każdy mówgł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Jednakże bardzo dobrze by było, gdybyśmy potrafili w tym dniu, mimo wielu obowiązków, umówionych wizyt u fryzjera, zakupów i innych ważnych rzeczy,  znaleźć czas na chwilkę osobistego spotkania z Bogiem. Aby podziękować, przepraszać i prosić. 

     Dlatego 31 grudnia o godzinie 17.00 odprawiona została tradycyjna Msza Św. podsumowująca miniony rok wraz z nabożeństwem pokutno - przebłagalnym. W czasie tej Mszy Św. wspominaliśmy także naszych bliskich zmarłych, którzy odeszli w poprzednim roku do Domu Ojca. Po Mszy Św. rodziny zmarłych wraz ze specjalnie przygotowanymi świecami udawały się na cmentarz, aby jeszcze tam oddać się modlitwie w intencji tych, którzy już nie doczekali nadejścia nowego roku. 

     Zazwyczaj na tym kończyło się nasze świętowanie wraz z Bogiem, ale w tym roku postanowiliśmy troszkę to przedłużyć. O godzinie 23.15 miała miejsce specjalna Msza Św. sylwestrowo - noworoczna. W sumie wzięło w niej udział prawie 80 osób. Po niej każdy mógł z tradycyjnym szampanem w ręku (alkoholowym lub bez ;)) podziwiać pokaz sztucznych ogni. Następnie czekały na nas inne niespodzianki: pieczony baran, który jeszcze niedawno wdzięcznie prezentował się w szopce, grzaniec galicyjski w wersji węglowskiej, wspólne kolędowanie, liczne zimne przekąski... Nie powinniśmy też zapomnieć, że każdy chętny (a właściwie to chętna ;)) mógł zostać na ten nowy rok wrzucony do śniegu. Oczywiście, to wszystko na szczęście i pomyślność w nadchodzącym nowym roku. 

     Z pewnością była to inna forma spędzenia tej nocy, całkiem różna od hucznych balów i imprez, ale jedno jest pewne: każdy na swój sposób próbuje spędzić ten czas, a bardzo dobrze jest, gdy w to przeżywanie włączy także Boga. 

 

Zdrowia, pokoju, życzliwości,
od Boga wszelkich łask hojności,
od ludzi wyrozumiałości,
dla siebie szczęśliwości!

Na ten nowy rok!

Galeria:

_DSC6259.JPG_DSC6290.JPG_DSC6335.JPG_DSC6350.JPG_DSC6353.JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by