Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

WIELKI POST - parafia Węglówka

Autor: AiT | Data: 2016-02-11 12:02

  Dzisiaj rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. W środę popielcową mamy podjąć drogę osobistej poprawy i nawrócenia. Dlatego podczas każdej Mszy św. dokonujemy tradycyjnego obrzędu posypania głów popiołem.

     Wielki Post to okazja do uczestniczenia w tradycyjnych nabożeństwach z nim związanych, lecz także innych spotkaniach proponowanych przez Duszpasterzy. Więcej informacji znajdziemy w aktualności. 


      Droga Krzyżowa jest w naszej parafii odprawiana w kościele parafialnym w każdy piątek. O godzinie 16.00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o 16.30 rozpoczyna się Droga Krzyżowa dla dzieci. Kolejno o 17.00 jest odprawiana Msza Święta, a zaraz po niej odbywa się Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

     Gorzkie Żale (z kazaniem pasyjnym) śpiewane są w każdą niedzielę o godzinie 16.00, zaraz po nich jest wieczorna Msza Święta.

     Misterium Męki Pańskiej to już tradycyjny element Wielkiego Tygodnia. Już po raz kolejny będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym widowisku, które opowiada o największych tajemnicach naszej wiary. Planowany termin to Niedziela Palmowa, 20 marca. Podobnie jak rok temu Misterium zostanie wystawione dwukrotnie o godz. 15:00 i 18:30.

     Droga Krzyżowa Drogami Węglówki. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy starać się pokonać trasę pomiędzy Kościołem Parafialnym i Kościołem Górnym i uczestniczyć równocześnie w rozważaniach Chrystusowej Drogi na Golgotę. Tradycyjnie odbędzie się ona dokładnie tydzień przed Wielkim Piątkiem, czyli 18 marca w godzinach popołudniowych.

     Młodzieżowa Droga Krzyżowa to zwyczaj rozpoczęty w 2012 roku, kiedy to w dość dużej grupie udało się nam przejść trasę od Kapliczki na Jaroszach do Kapliczki na Szczałbie. Trzy lata temu w zimowych warunkach przeszliśmy trasę z kościoła parafialnego na Lubomir, a dwa lata temu doszliśmy do kapliczki na os. Weszkówka. W poprzednik roku Droga Krzyżowa odbyła się do kapliczki na os. Dział. W tym roku pragniemy kontynuować ten zwyczaj, ale prawdopodobnie zmieni się trasa wędrówki, o czym z pewnością poinformujemy. Planowany termin to 11 marca, godzina 18.00. 

     Czuwanie Młodzieżowe. Grupa Młodzieżowa przygotowuje czuwanie, na które serdecznie zapraszamy młodzież z Węglówki oraz sąsiednich parafii.  W Wielkim Poście przewidujemy jedno takie czuwanie, a o bliższych terminach będziemy informować.

     Rekolekcje Wielkopostne. Zgodnie z poprzednimi latami rekolekcje odbędą się w Wielkim Tygodniu, czyli w dniach 20 marca - 23 marca. Plan rekolekcji będzie zamieszczony w numerze gazetki parafialnej "Lepiej być".

     Zachęcamy też do uczestniczenia w Rekolekcjach Internetowych: "JEDNYM SŁOWEM" - prowadzenie o. Adam Szustak OP.

     O wszelkich zmianach czy nowych wiadomościach będziemy informować na bieżąco. Serdecznie Zapraszamy!

Galeria:

8a51401592f2524562beb53c19eb1e83.JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by