Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:Spotkanie Komitetów Parafialnych ŚDM dekanatu Dobczyce w Węglówce

Autor: AiT / zdjęcia i tekst: Paulina Lenart | Data: 2015-09-28 17:09

     Dnia 27 września 2015r. odbyło się spotkanie integracyjne w ramach przygotowania do ŚDM 2016. Był czas na wspólną Eucharystię, modlitwę w intencji ŚDM, tańce oraz grilla. Była to idealna forma integracji Komitetów Parafialnych i osób zaangażowanych w ŚDM w naszym dekanacie.


Już od początku mogliśmy odczuć wyjątkową atmosferę podczas Mszy Świętej, której oprawę uświetniła schola oraz służba liturgiczna. Mszę celebrował ks. Łukasz Michalczewski - koordynator dekanatu Dobczyce w koncelebrze z miejscowym ks. prob. Krzysztofem Ligockim.

Ksiądz Proboszcz w Słowie Bożym zaznaczył, iż trzeba każdemu z nas zadać sobie podstawowe pytanie: "Czy jestem autentycznym świadkiem Chrystusa? Czy inni patrząc na nasze życie widzą Chrystusa?" Wyjaśnił, że każdy z nas ma być żywą Ewangelią i swoim życiem ukazywać właśnie Jego życie. I to przyszłoroczne spotkanie młodzieży z całego świata jest wspaniałą okazją na realizację tych słów. Jeśli my jako Polacy damy piękne świadectwo wiary to zaowocuje ono nie tylko w nas, ale i w tych, którzy nas odwiedzą. Ale do tego trzeba się dobrze przygotować. Istotną rolę odgrywają sprawy zewnętrzne, o które dbamy, ale musimy pamiętać, że nie mogą one nas pochłonąć. Dlatego tak ważna jest tutaj modlitwa, której nie może zabraknąć.

Podczas Eucharystii mieliśmy okazję usłyszeć piękne wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016r. oraz wspólnie pomodlić się oficjalną modlitwą Światowych Dni Młodzieży.

Po chwilach przygotowań ducha, nadeszła pora na "coś dla ciała". Młodzież z parafii zadbała nie tylko o grilla i o to, żeby nikt nie wyszedł ze spotkania głodny, ale także o wspaniałą atmosferę! Nie zabrakło tańca belgijskiego, wspólnych tańców w parach, gry na akordeonie i śpiewu... ale także lampionów do nieba, które wypuściliśmy wspólnie podczas odsłuchiwania Hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016.

Chyba nikt nie opuścił tego miejsca bez uśmiechu na twarzy i planów: "kiedy spotkamy się następnym razem?"

Dziękujemy serdecznie organizatorom tego miłego wieczoru, ale także każdemu kto znalazł czas, by być razem z nami. Razem tworzymy najlepszą wspólnotę!

Galeria:

139.jpg138.jpg137.jpg136.jpg135.jpg134.jpg133.jpg132.jpg131.jpg130.jpg129.jpg128.jpg127.jpg126.jpg125.jpg124.jpg123.jpg Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by