Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

 

 

 Rok Duszpasterski 2022/2023

Wierzę w Kościół Chrystusowy

Losowe zdjęcia:

Sztafeta Modlitwy - Parafia Węglówka, 10 maja 2015r.

Autor: AiT | Data: 2015-05-12 19:05

     Przygotowania do Sztafety Modlitwy w naszej parafii ruszyły już od początku maja. W pierwszą sobotę o godz. 21:00 odbyło się tradycyjne spotkanie z św. Janem Pawłem II. Podczas czuwania rozważaliśmy słowa Ojca Świętego i Jego szczególną więź z Maryją. Na zakończenie spotkania, odmówiliśmy modlitwę w intencji ŚDM.

     Kolejne dni upłynęły pod znakiem pracy, nauki i modlitwy. Wreszcie w niedzielę, 10 maja rozpoczęliśmy Sztafetę Modlitwy. 


O godz. 7:15 odśpiewaliśmy Godzinki do NMP. Następnie miała miejsce projekcja filmu promującego ŚDM w Krakowie, a po nim prezentacja wyjaśniająca ideę, symbole i logo ŚDM oraz możliwości pomocy w przygotowaniach. Po prezentacji została odprawiona Msza święta, którą rozpoczęliśmy wysłuchaniem Hymnu ŚDM. W trakcie Mszy św. poprzez specjalną Modlitwę Wiernych polecaliśmy Bogu przygotowania do ŚDM. Po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważania na temat symboli ŚDM. Na zakończenie adoracji odmówiliśmy modlitwę ŚDM.

Kolejnym punktem była Msza św. w „kościele górnym” p.w. Matki Bożej Anielskiej. Kościół ten kilkakrotnie odwiedzał Jan Paweł II jako ksiądz oraz biskup krakowski wraz z młodzieżą. W kościele znajduje się cenny dar papieski – ornat, w którym św. Jan Paweł II odprawiał Mszę św. Eucharystię poprzedziła prezentacja na temat ŚDM oraz wysłuchanie Hymnu ŚDM. Po Mszy św. miała miejsce adoracja i modlitwa w intencji ŚDM.

Następnie odbyła się uroczysta Msza św. w kościele parafialnym. Przed Mszą św. wyświetlono film promujący ŚDM oraz prezentację odnośnie przygotowań do tego spotkania. Następnie Schola naszej parafii zaśpiewała Hymn ŚDM. Podczas uroczystej procesji wejścia wniesiono symbole ŚDM – krzyż, ikonę i lampion. Po Mszy św. uczestniczyliśmy w adoracji oraz odmówiliśmy modlitwę w intencji ŚDM.

W Węglówce w drugą niedzielę maja odprawiana jest Msza św. przy kapliczce p.w. św. Stanisława biskupa na górze Szczałba. Pomimo niepewnej pogody w Mszy uczestniczyło wielu parafian i gości z okolicznych miejscowości. Przed Mszą św. wysłuchaliśmy prezentacji o ŚDM oraz Hymn ŚDM. Na zakończenie Mszy św. odmówiliśmy Litanię Loretańską i modlitwę w intencji ŚDM. W czasie Mszy św. obecna była Orkiestra Dęta OSP Węglówka.

Wieczorna Msza św. miała podobny przebieg jak poprzednie: prezentacje, filmy o ŚDM. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo majowe i zaśpiewano litanię do Matki Bożej. Na koniec została odmówiona modlitwa w intencji ŚDM.

Ostatnim punktem dnia było czuwanie modlitewne. O godz. 20:00 biciem dzwonów rozpoczęliśmy modlitwę, śpiew i wspaniałą grę światła. Podczas czuwania towarzyszyła nam parafialna Schola, Grupa Młodzieżowa oraz LSO. Czuwanie zakończyliśmy śpiewem ukochanej pieśni Ojca św. – Barki.

W niedzielę ukazał się także nowy numer parafialnej gazetki „Lepiej być”, który w całości poświęcony jest ŚDM 2016. W następnych numerach będziemy umieszczać informacje odnośnie przygotowań do spotkania w lipcu 2016.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Sztafety Modlitwy w Węglówce, szczególne podziękowania dla 
Ks. Łukasza Michalczewskiego, naszych Duszpasterzy, pana Organisty, Scholi, LSO, Grupie Młodzieżowej i przede wszystkim wielkie dzięki tym, którzy przybyli zarówno na Msze święte jak i na wieczorne czuwanie. Wielkie Bóg zapłać!

Mamy nadzieję, że przez taką właśnie gorącą i żarliwą modlitwę ŚDM w Krakowie będą najlepsze w historii!

Galeria:

_DSC0939 (Kopiowanie).JPG_DSC0987 (Kopiowanie).JPG_DSC1072 (Kopiowanie).JPG_DSC1116 (Kopiowanie).JPGIMG_0009 (Kopiowanie).JPGIMG_0023 (Kopiowanie).JPGIMG_0031 (Kopiowanie).JPGIMG_0041 (Kopiowanie).JPGIMG_0044 (Kopiowanie).JPGIMG_0045 (Kopiowanie).JPGIMG_0048 (Kopiowanie).JPGIMG_0049 (Kopiowanie).JPGIMG_0059 (Kopiowanie).JPGIMG_0067 (Kopiowanie).JPGIMG_0071 (Kopiowanie).JPGIMG_0078 (Kopiowanie).JPGIMG_0080 (Kopiowanie).JPGIMG_0087 (Kopiowanie).JPGIMG_0089 (Kopiowanie).JPGIMG_0093 (Kopiowanie).JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by