Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:Wielki Post 2013 - Węglówka

Autor: AiT | Data: 2013-02-20 13:02

     Rozpoczęty przed tygodniem okres 40-dniowego postu jest dla nas okazją do pogłebienia swojej wiary poprzez różne nabożeństwa, modlitwy czy wydarzenia w których możemy uczestniczyć. W naszej parafialnej wspólnocie Wielki Post jest tym szczególnym czasem, kiedy to możemy bardzo czynnie uczestniczyć w życiu parafii oraz przez to poszerzać swoje horyzonty wiary. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem parafii na Wielki Post 2013.


Wielki Post to okazja do uczestniczenia w tradycyjnych nabożeństwach z nim związanych, lecz także innych spotkaniach proponowanych przez Duszpasterzy:

     Droga Krzyżowa jest w naszej parafii odprawiana w kościele parafialnym w każdy piątek. O godzinie 16.00 ma miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, następnie o 16.30 rozpoczyna się Droga Krzyżowa dla dzieci. Kolejno o 17.00 jest odprawiana Msza Święta, a zaraz po niej odbywa się Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży.

     Gorzkie Żale śpiewane są w każdą niedzielę o godzinie 16.00, zaraz po nich jest wieczorna Msza Święta. W tym roku wyjątkowo podczas Gorzkich Żali nie ma kazań pasyjnych, jednak zamiast nich z okazji Roku Wiary uczestniczymy w Katechezach na temat wiary.

     Misterium Męki Pańskiej to już tradycyjny element Wielkiego Tygodnia. Już po raz czwarty w Niedzielę Palmową będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym widowisku, które opowiada o największych tajemnicach naszej wiary. Planowany termin to Niedziela Palmowa, 24 marca, godziny będą jeszcze podane, gdyż w tym roku prawdopodobnie Misterium zostanie wystawione dwukrotnie.

     Droga Krzyżowa Drogami Węglówki. Podobnie jak w latach ubiegłych będziemy starać się pokonać trasę pomiędzy Kościołem Parafialnym i Kościołem Górnym i uczestniczyć równocześnie w rozważaniach Chrystusowej Drogi na Golgotę. Tradycyjnie odbędzie się ona dokładnie tydzień przed Wielkim Piątkiem, czyli 22 marca w godzinach popołudniowych.

     Młodzieżowa Droga Krzyżowa to zwyczaj rozpoczęty w poprzednim roku, kiedy to w dość dużej grupie udało się nam przejść trasę od Kapliczki na Jaroszach do Kapliczki na Szczałbie. W tym roku pragniemy kontynuować ten zwyczaj, ale prawdopodobnie zmieni się trasa wędrówki, o czym z pewnością poinformujemy. Planowany termin to 15 marca, godzina 18.00. 

     Czuwanie Młodzieżowe z Okazji Roku Wiary. Od początku roku liturgicznego Grupa Młodzieżowa przygotowuje czuwania na które serdecznie zapraszamy młodzież z Węglówki oraz sąsiednich parafii. Tematem tych czuwań jest Wiara i jej znaczenie w codziennym życiu. W marcu przewidujemy jedno takie czuwanie, a o bliższych terminach będziemy informować.

     Rekolekcje Wielkopostne. Zgodnie z poprzednimi latami rekolekcje odbędą się w Wielkim Tygodniu, czyli w dniach 24-27 marca. Plan rekolekcji będzie zamieszczony w numerze gazetki parafialnej "Lepiej być".

     Zachęcamy też do uczestniczenia w Rekolekcjach Internetowych: 360 sekund dostępnych na portalu profeto.pl oraz Rekolekcje Zakochany Skazaniec ojca Adama Szustaka OP.

     O wszelkich zmianach czy nowych wiadomościach będziemy informować na bieżąco. Serdecznie Zapraszamy!

Galeria:

wielki-post-obrazy2.jpg Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by