Prawie jak EURO, czyli Piłka w Stopnicy 2012

Autor: AiT | Data: 2012-06-29 14:06

16. czerwca, gdy cała europa żyje piłkarskimi mistrzostwami w Stopnicy koło Buska-Zdroju odbył się Turniej Piłki Nożnej dla Służby Liturgicznej o Puchar Prowincjała Księży Sercanów. Blisko 20 zespołów ministrantów i lektorów walczyło o zwycięstwo. Byli tam także (pod czujnym okiem selekcjonera ks. Gienka :P) nasi zawodnicy, którym w tym roku do sukcesu brakło niewiele, gdyż zajęli najgorsze dla sportowców miejsca tuż za podium.

Znamy już najlepsze drużyny piłkarskie z sercańskich parafii. 16 czerwca w Stopnicy odbył się turniej o Puchar Prowincjała Księży Sercanów. Do walki stanęło 10 drużyn w kategorii ministrantów i 8 w kategorii lektorów. Na początek w imieniu Księdza Prowincjała Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Marek Borzęcki scj z Warszawy. Przypomniał, że nie wolno nam się wstydzić wiary. Jako przykład podał bramkarza reprezentacji Polski Przemysława Tytonia. Miał on odwagę uklęknąć i pomodlić się do Boga przed obroną rzutu karnego. Ks. Marek prosił też o wzajemny szacunek przywołując zasadę „Respect”, obecną na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Zanim zostaną podani najlepsi w tegorocznym turnieju, trzeba napisać, że każdy z uczestników może czuć się zwycięzcą.

W spotkaniu brało udział ponad dwieście osób i choć rywalizacja była ogromna, to przez cały turniej atmosfera była bardzo przyjacielska. Wielkie gratulacje wszystkim.

A oto najlepsi:

Kategoria ministranci:
1. Kraków
2. Stopnica
3. Florynka

Kategoria lektorzy
1. Stadniki
2. Sosnowiec
3. Binczarowa

Podziękowania należą się: ks. Markowi Borzęckiemu scj, wspólnocie Nowicjackiej z przełożonym ks. Leszkiem Poleszakiem scj, księżom opiekunom LSO, klubowi sportowemu w Stopnicy, który użyczył miejsca, klerykom, lektorom z Pliszczyn i Sosnowca, którzy pomagali przy sędziowaniu. A największe dziękczynienie i uwielbienie składajmy Panu Bogu, który zgromadził wszystkich razem i błogosławił.

stp5.pngstp4.pngstp3.pngstp2.pngstp1.png Powrót do Strony Głównej