Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

Góralskie kolędowanie

Data: 2012-01-16 21:01

     Boże Narodzenie to okres naszej radości. Okazujemy ją przez spotkania rodzinne, świąteczny wystrój domów, ale też poprzez śpiew kolęd i pastorałek. Szczególnie ta tradycja utrzymuje się w naszych, górskich rejonach. Kolędy i pastorałki góralskie należą do najpiękniejszych, prawdziwie pokazujących wielką miłość Boga do człowieka. W ubiegłą niedzielę mieliśmy okazję wraz z Zespołem Regionalnym "Mali Rabianie" kontemplować ich piękno i artyzm, ale także włączyć się do wspólnego śpiewania podczas Mszy Św. o godz. 11.00.


Zespół regionalny Mali Rabianie powstał we wrześniu 2007 roku. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Katarzyna Wacławik- z wykształcenia nauczyciel i wychowawca, z zamiłowania entuzjastka kultury ludowej i dziedzictwa kulturowego.
Grupa początkowo działała w formie zajęć pozalekcyjnych w Zespole Placówek Oświatowych w Rabie Niżnej na które przychodziło 18. dzieci ze szkoły podstawowej.
Obecnie do zespołu należą dzieci zarówno z przedszkola, szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum- wszystkich razem jest ich 46. Zaznaczyć trzeba, że w trakcie uroczystości m.in. parafialnych i gminnych „Małych Rabian” wspierają też „starsi i więksi” Rabianie, którzy przyłączają się do nas zarówno w śpiewie jak i pod względem organizacyjnym.
Działalność zespołu opiera się na kulturze zagórzańskiej a ukierunkowana jest na poznawanie nieznanych dzieciom i młodzieży, starych pieśni okolicznościowych, piosenek, przyśpiewek oraz kolęd i pastorałek, które są pozyskiwane od starszych mieszkańców wsi.
W okresie bożonarodzeniowym i w czasie poprzedzającym go dzieci uczą się starych pastorałek typowych dla naszej wsi i regionu oraz obrzędów i zwyczajów związanych z okresem świątecznym. Zdobyte umiejętności dzieci prezentują podczas imprez szkolnych (Wigilia szkolna, Dzień Babci i Dziadka, Zabawa karnawałowa dla rodziców) oraz przeglądów kolędniczych.
Zespół uświetnia również uroczystości kościelne w ciągu roku liturgicznego (m.in. Dożynki parafialne, Odpust, Boże Ciało) pełniąc zarazem rolę scholi parafialnej.
W ramach zespołu regionalnego działa również zespół instrumentalny w składzie typowym dla naszego regionu zagórzańskiego, którego muzycznym instruktorem jest Jakub Rusiecki.

 

 

Galeria:

2d78344dc5864d5ed5375fb95705b9a9.JPGIMG_4918 (Kopiowanie).JPGIMG_4921 (Kopiowanie).JPG Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by