Menu:

MÓDLMY SIĘ:

 

Akt zawierzenia

Bożemu Miłosierdziu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata! Amen.


Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002 r.

 

FACEBOOK:

PROGRAM UE:

dfhgrhgrsegwae

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Operacja pt. Wykonanie konserwacji zabytkowych organów w kościele M.B. Nieustającej Pomocy w Węglówce, której celem jest zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont zabytkowych organów

współfinansowana  jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania

„Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” – mały projekt

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013

ROK LITURGICZNY:

 

Baner rok liturgiczny

 

 Rok Duszpasterski 2020/2021

Zgromadzeni Na Świetej Wieczerzy ...

Losowe zdjęcia:

Kolędnicy Misyjni

Data: 2012-01-11 18:01

Każdy chrześcijanin został powołany do głoszenia Ewangelii. Dlatego każdy z nas, pośrednio lub bezpośrednio jest odpowiedzialny za Misje. Powinniśmy Misje wspierać, modlitwą, czynem, finansowo. Bo jeszcze tylu ludzi nie zna Chrystusa. Dlatego dobrą okazją do tego jest inicjatywa "Kolędników Misyjnych".


Zwyczaj kolędowania misyjnego narodził się w krajach niemieckojęzycznych, gdzie kolęduje się z okazji uroczystości Trzech
Króli. W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli w 1993 roku z inicjatywy centrali krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Kolędnicy Misyjni to dzieci, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, nauczyciele, rodzice oraz młodzież i dorośli z parafialnych grup i stowarzyszeń. Dzieci, dzięki włączeniu się w kolędowanie misyjne, uczą się jak w konkretnej sytuacji dzielić się swoją wiarą. Doświadczając trudów kolędowania ofiarują misjom nie tylko zebrane przez siebie ofiary pieniężne ale, co ważniejsze, cały wysiłek przygotowania i przeprowadzenie kolędy misyjnej. Uczą się zwyciężać egoizm i wygodnictwo, poświęcając swój wolny świąteczny czas, by chodząc od domu do domu szukać życzliwych rodzin gotowych przyjść pod swój dach. Kolędnicy misyjni to nie tylko radość i wysiłek najmłodszych, lecz również zaangażowanie dorosłych, którzy swoją pomocą i opieką nad grupami kolędniczymi przyczyniają się do wzrostu Królestwa Bożego.Kolędnicy Misyjni, to przede wszystkim przypominanie wszystkim ochrzczonym, że na Świecie jest wielu ludzi, którzy jeszcze nie znają Chrystusa. Radujemy się z narodzenia Chrystusa, Zbawiciela wszystkich ludzi, a wielu o tym nie wie. Przy okazji kolędowania, mali kolędnicy zbierają ofiary, które są przeznaczone dla dzieci w różnych, biednych krajach Świata. W tym roku ofiary będą przeznaczone dla dzieci w Sudanie, Tanzanii, Peru, Brazylii i innych krajach. Dzieci pomagają dzieciom. To piękne, że dzieci zbierają ofiary dla swoich rówieśników w krajach misyjnych, aby mogły się uczyć, nie były głodne, miały lekarstwa….

hyhyhy

Te ofiary na pewno nie wystarczą, aby zaradzić wszystkim problemom. Ale ta kropelka pomocy jest znacząca i ważna. Pomaga realizować konkretne projekty dla dzieci, a dzieci już ochrzczone, a także przyjmujący kolędników, umacniają swoją wiarę i budują solidarność między ludźmi na całym Świecie.Ogromną radością jest wzrastająca z każdym rokiem liczba dzieci zaangażowanych w kolędowanie misyjne. Wzrasta także liczba parafii zaangażowanych w to ewangelizacyjne dzieło.
Na przełomie 2010/2011 roku w kolędowaniu misyjnym wzięły udział dzieci z około 100 miejscowości naszej archidiecezji. Zebrane ofiary pieniężne, które zostały przekazane do Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego wyniosły: 124 589, 61zł. Suma ta nie obejmuje ofiar przekazanych bezpośredno do Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie. 

 

Dziękujemy dzieciom, które w uroczystość Trzech Króli kolędowali i zbierali ofiary na misje, dziękujemy p. Katechetce za przygotowanie kolędników, dziękuję za złożone ofiary na misje - złożyliśmy 2410 zł. W najbliższą sobotę w Krakowie organizowane jest spotkanie grup kolędników misyjnych, zapraszam do udziału w tym spotkaniu dzieci, które wzięły udział w kolędowaniu misyjnym oraz scholę.  Wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 8.00 rano z przed kościoła dolnego. Zapisy u p. Katechetki do środy włącznie.

 

Początek o godz. 10.00, zakończenie około godz 14.00. W programie będzie Msza Św., jasełka, świadectwa misjonarzy, film misyjny oraz rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze stroje kolędnicze, gwiazdę, skarbonkę, album z kolędowania oraz sposób prezentacji grupy. Miejsce spotkania będzie podane na stronie internetowej wydziału misyjnego:

 

www.misje.diecezja-krakow.pl

 

Wkrótce galeria zdjęciowa. ;)

 

 

Galeria:

plakat_na_kolednikow2011.jpg Powrót do Strony Głównej
Projekt i realizacja: © 2011 by