Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania 2013

Autor: AiT | Data: 2013-02-27 13:02

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej Grupa Młodzieżowa wystawi Misterium Męki Pańskiej. Będzie to już czwarte z rzędu Misterium, które pomożne nam po raz kolejny lepiej zrozumieć tajemnicę męki i śmierci Jezusa oraz dobrze przygotować się do świąt Wielkiej Nocy.

Tradycją jest, że w ostatnia niedzielę Wielkiego Postu czyli Niedzielę Męki Pańskiej (Niedzielę Palmową) grupa młodzieży z Węglówki przedstawia wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.
Także w tym roku pragniemy zaprosić Państwa na to szczególne wydarzenie, które, mamy nadzieję, będzie także poruszającym sumienie przeżyciem duchowym.

Więcej o historii Sztuk Pasyjnych na: http://pl.wikipedia.org/wiki/Misterium_męki_Pańskiej

Scenariusz tego spektaklu powstał parę tygodni przed Niedzielą Palmową 2010r. Zaraz potem rozpoczęły się pierwsze próby, przygotowania i prace. Trzeba przyznać, że przy nadzwyczaj skromnym budżecie i często braku zaufania ze strony innych udało się nam przygotować Misterium, które zgromadziło ponad 400 osób. Wszystko to zawdzięczamy wsparciu naszych Duszpasterzy, ks. Krzysztofa oraz ks. Eugeniusza. Cieszymy się, że także bez większych problemów udostępniono nam salę gimnastyczną w ZPO Węglówka.

Na pewno nie było łatwo, ale sukces zachęcił nas do dalszej pracy i kontynuacji tego co zaczęliśmy w następnych latach...

Także i w tym roku, już po raz czwarty pragniemy zaprosić wszystkich na to szczególne wydarzenie. 24 marca spektakl zostanie pokazany dwukrotnie, o godzinie 15.00 oraz 18.30. Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Misterium trwa niespełna 2 godziny.

Jak co roku trwają prace związane z przygotowaniem tego przedsięwzięcia. W każdy weekend organizowane są próby, które dzięki Dyrekcji Szkoły mogą odbywać się w Sali Gimnastycznej. Trwają także prace związane z przygotowaniem dekoracji, strojów, nagłośnienia i oświetlenia. Przy nadzwyczaj skromnym budżecie Grupa Młodzieżowa stara się bez większego wsparcia z zewnątrz przygotować jak najlepiej tą sztukę.

Dlatego pragniemy jeszcze raz zaprosić Was na to szczególne Misterium, które posiada już swoją "małą historię". Mamy nadzieję, że każdy przyprowadzi też znajomych, rodzinę i przyjaciół, abyśmy mogli w jak największym gronie uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu.

Zapraszamy także do dołączenia do wydarzenia na facebook'u (http://www.facebook.com/events/204336353042291/?fref=ts) i odwiedzania raczkującej stronki internetowej: http://misterium.strefa.pl

Zapraszamy!

krzyf.gifOrginal PLAKAT 1.JPGOrginal PLAKAT 2.jpg Powrót do Strony Głównej